2015-2016

SEZON 2015/2016 - 2. MIEJSCE W IV LIDZE

Po awansie do IV ligi w zespole zostali zawodnicy, którzy stanowili trzon drużyny w minionym sezonie, a kadrę wzmocniono jeszcze doświadczonym pomocnikiem Szymonem Maziarz, który miał za sobą występy w Zawiszy Bydgoszcz i ostatnio w Starcie Warlubie, a także młodym skrzydłowym Patrykiem Nowakiem, który w poprzednim sezonie wyróżniał się w barwach Pomorzanina Toruń.

Ostatni test przed rozpoczęciem ligowych zmagań wypadł nadzwyczaj okazale. W Okręgowym Pucharze Polski chemicy trafili na B-klasową Wisłę Fordon. Na boisku ze sztuczną murawą przy ul. Sielskiej kibice zobaczyli aż siedemnaście bramek. Chemik wygrał 14:3, a sam Adam Kardasz aż osiem razy umieszczał piłkę w siatce.

„Kardi” utrzymywał dobrą formę strzelecką także w kolejnych meczach, już w ramach rozgrywek ligowych – po dwa razy trafiał do siatki w spotkaniach z Piastem Złotniki Kujawskie (3:1) i Chełminianką Chełmno (4:1), a po razie z Włocłavią (2:1), Orlętami (3:2), Zawiszą II (1:0), Pogonią Mogilno (2:0) i Promieniem Kowalewo Pomorskie (3:0), czyli w każdej z pierwszych siedmiu kolejek sezonu. Licznik zatrzymał się dopiero w ósmej kolejce, ale wówczas, w Brześciu Kujawskim, Kardasz z powodów rodzinnych nie zagrał.

Regularnie do siatki trafiał także sprowadzony latem Nowak. Zaczął w Chełmnie, a później pokonał także bramkarzy Włocłavii i Orląt Aleksandrów Kujawski. Zwłaszcza ten ostatni mecz zasługuje na dłuższe opisanie. W końcówce sierpnia miejscowi kibice tłumnie zapełnili stadion w Aleksandrowie Kujawskim i nie mogli narzekać na brak emocji. Podopieczni Piotra Gruszki objęli prowadzenie po bramce Kardasza, a po przerwie na 2:0 podwyższył Nowak. Gospodarze szybko jednak zdołali wyrównać dzięki dwóm golom Michała Witkowskiego. Ostatnie słowo należało do bydgoszczan - w 90. minucie Paweł Olszewski dograł na głowę niezawodnego "Kardiego", a ten ustalił wynik na 3:2.

Tydzień później chemicy pokonali w derbach Zawiszę II 1:0, a następnie (po m.in. kolejnym golu Kardasza i asyście Olszewskiego) wygrali w Mogilnie, dzięki czemu rozsiedli się na fotelu lidera tabeli IV ligi. W kontynuowaniu zwycięskiego marszu nie przeszkodziła im nawet wspomniana absencja Kardasza w Brześciu Kujawskim, gdzie bydgoszczanie zagrali bardzo dobry mecz z innym beniaminkiem, Łokietkiem i wygrali 6:0. Zatrzymała ich dopiero tydzień później Notecianka Pakosć, wywożąc punkt z Glinek (2:2). Chemicy prowadzili wówczas po golu Rysiewskiego, potem dwa razy trafili w poprzeczkę, a Notecianka – dwa razy do siatki. Punkt uratował Robert Kawałek, dobijając po strzale Roberta Frasza, który trafił w… poprzeczkę.

W następnych meczach zespół Piotr Gruszki uniknął wpadek, wygrywając z Sadownikiem Waganiec (hat-trick Kawałka) i Cuiavią Inowrocław, po czym runda jesienna wkroczyła w decydującą fazę. Na koniec października chemicy pojechali do Solca Kujawskiego na mecz z Unią – wówczas spadkowiczem z III ligi, także walczącym o awans. Lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 1:0 po bramce Kamila Nytko.

Tydzień później do Bydgoszczy przyjechał również będący w czołówce tabeli Naprzód Jabłonowo Pomorskie. Jeśli ktoś jednak liczył na wyrównany mecz, to musiał obejść się smakiem. Robert Kawałek dwa razy trafił do siatki, po razie dołożyli Krzysztof Szawarniak, Adrian Raszka i Bartosz Rudziński, a Naprzód odpowiedział jedynie golem Valentina Daha. Zwycięstwo 5:1 skutkowało dobrymi nastrojami, co było szczególnie ważne, gdyż seria meczów z kandydatami do awansu jeszcze się nie skończyła. W kolejny weekend do Bydgoszczy przyjechało Rol.Ko Konojady.

Zespół, który ponad rok wcześniej ubiegł chemików w walce o awans do IV ligi, tym razem liczył na promocję do III ligi. Blisko był już kilka miesięcy wcześniej, ale na ostatniej prostej sezonu lepsza okazała się Kujawianka Izbica Kujawska. W bramce drużyny z Konojadów stanął Andrzej Retlewski, wieloletni bramkarz Chemika, który z powodu problemów Rol.Ko obsadą tej pozycji został chwilę wcześniej zakontraktowany.

Mecz zaczął się dobrze dla przyjezdnych, którzy już w 15. minucie objęli prowadzenie po golu Adriana Talaśki. Jeszcze w I połowie na 2:0 podwyższył Jaroslav Solonynko, a bramkę kontaktową zdobył Adam Kardasz, który po znakomitej serii na początku sezonu w kolejnych meczach nieco się zaciął. W II połowie chemicy starali się wyrównać, ale nie dali rady.


Rol.Ko zbliżyło się do chemików na trzy punkty i jeszcze przed końcem jesiennych zmagań wyprzedziło podopiecznych Piotra Gruszki. Ci stracili bowiem punkty w Rypinie (2:3) i Złotnikach Kujawskich (1:2). Nieudany koniec roku sprawił, że chemicy po 16. kolejkach plasowali się trzeciej pozycji w tabeli, z trzema punktami straty do Rol.Ko i z takim samym dorobkiem jak druga Unia Solec Kujawski. Taki stan rzeczy zachował się jednak jedynie przez kilka tygodni, bo w grudniu Wydział Gier i Ewidencji postanowił… anulować wynik meczu Chemika z Rol.Ko. Stało się tak, gdyż wspomniany Retlewski, jeszcze zanim związał się z Rol.Ko, został zawodnikiem Pomorzanina Serock. W drużynie z klasy okręgowej nie wystąpił, ale zasiadł na ławce. W związku z podpisaniem deklaracji amatora w tym klubie nie mógł w trakcie rozgrywek przejść do Rol.Ko. Nie orzeczono jednak walkowera, a zdecydowano o powtórzenie meczu. Ten miał odbyć się przed rozpoczęciem wiosennej części zmagań.

Zimą z drużyną pożegnał się Adam Kardasz, który ostatecznie przeszedł do bydgoskiej Polonii. Zespół opuścili też Piotr Szurgot i Damian Tokarski. Pozyskano za to m.in. Radosława Mazurowskiego, który od razu wywalczył sobie miejsce w podstawowej jedenastce i obrońcę Aleksandra Kostiuka, który w trakcie rundy okazał się… bramkostrzelnym napastnikiem.

Powtórzony mecz z Rol.Ko odbył się w połowie marca. Długo utrzymywał się bezbramkowy remis. W 64. minucie Maciej Jarzembowski obejrzał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko, a kilka akcji później Paweł Kanik wyprowadził Rol.Ko na prowadzenie. W końcówce o losach meczu przesądził… Retlewski. Nie Andrzej, ale Łukasz. Młody pomocnik, który jeszcze rok wcześniej występował w Chemiku, przed tym sezonem trafił do Polonii, a zimą – do Rol.Ko. W 90. minucie marcowego meczu ustalił wynik na 2:0. Rol.Ko wróciło na pozycję lidera, znów mając trzy punkty przewagi nad Unią i Chemikiem.
W kolejnych tygodniach bydgoszczanie nie rezygnowali z walki o awans. Odpowiedzieli rywalom najlepiej jak mogli, czyli serią czterech kolejnych zwycięstw. Szczególnie efektowne były wygrane 3:0 z rezerwami Zawiszy i 8:0 we Włocławku. Pięć bramek w tych dwóch spotkaniach zdobył Kostiuk. Następnie bydgoszczanie bezbramkowo zremisowali z Pogonią Mogilno i odnieśli kolejne cztery zwycięstwa (po 4:1 z Promieniem i Łokietkiem, 3:2 w Pakości i 2:0 z Sadownikiem Waganiec), aby znowu przerwać serię remisem, tym razem z Cuiavią Inowrocław. Wówczas rozgrywki weszły w decydującą fazę.

Po 26. kolejkach Chemik był drugi w tabeli. Mimo że wiosną grał w zasadzie bez zarzutu, to do Rol.Ko tracił pięć punktów. Miał za to dwa oczka przewagi nad trzecią Unią Solec Kujawski. W walce o awans nie liczył się już Naprzód (trzynaście punktów za Chemikiem), ale nadal mógł sporo namieszać, gdyż miał jeszcze zagrać z drużynami z czołówki.

W 27. kolejce, na koniec maja, bydgoszczanie podjęli Unię Solec Kujawski, prowadzoną wówczas przez Roberta Bednarka. Dla unitów porażka oznaczała praktycznie koniec marzeń o awansie. W tamto niedzielne popołudnie chemicy zagrali jeden z lepszych meczów w tamtym sezonie. W I połowie Robert Kawałek wyprowadził ich na prowadzenie, a w 61. minucie Damian Rysiewski zdobył jedną z najpiękniejszych bramek, jakie w ostatnich latach padły na Glinkach. Kontra chemików, przerzuty Kawałka i Oleksandra Kostiuka z jednej strony boiska na drugą, zgranie Pawła Olszewskiego przed pole karne, skąd "Rysiu" szybko oddał strzał w okienko bramki Unii. 2:0 i w grze o awans pozostały już tylko Chemik i Rol.Ko.

Tydzień po meczu z Unią chemicy zremisowali w Jabłonowie Pom. 1:1, a jednocześnie Unia pokonała Rol.Ko 3:1. Po kolejnych siedmiu dniach chemicy wrócili na stadion w Jabłonowie, aby zmierzyć się z liderem z Konojadów. W 25. minucie objęli prowadzenie po samobójczym golu Karola Wilimowicza, pilnowali go do końca spotkania i zbliżyli się do Rol.Ko na zaledwie jeden punkt. O wszystkim – tak jak dwa lata wcześniej – miała zadecydować ostatnia kolejka. I tak jak dwa lata wcześniej Rol.Ko ponownie grało z Naprzodem Jabłonowo Pomorskie. I tak jak dwa lata wcześniej nie wypuściło z rąk awansu. Wygrało z Naprzodem, przez co zwycięstwo chemików z Lechem Rypin pozwoliło zająć tylko drugie miejsce. Jak się jednak później okazało, w sierpniu to chemicy wybiegli na boiska III ligi. Latem Rol.Ko przestało istnieć.

W tle zmagań ligowych toczyła się walka o Okręgowy Puchar Polski. Podobnie jak przed rokiem chemicy dotarli do finału, w którym mieli zmierzyć się z Wdą Świecie. Wcześniej wyeliminowali po karnych Orlęta Aleksandrów Kujawski (po raz kolejny Mariusz Tatera udowodnił, że jest specem od bronienia jedenastek), a w półfinale po dogrywce bydgoską Polonię. Pierwszy mecz finałowy, tym razem rozgrywany w Świeciu, zakończył się bezbramkowy remisem. Duża była w tym zasługa Tatery. Bramkarz, który w rozgrywkach ligowych z ławki oglądał występy Pawła Laskowskiego, mógł liczyć na grę w pucharze i w Świeciu obronił kolejny rzut karny. W finale także długo zachowywał czyste konto. Dopiero w dogrywce skapitulował po uderzeniu Macieja Rożnowskiego. Chemicy zdążyli jeszcze wyrównać po strzale Krzysztofa Szawarniaka, ale zwycięskiej bramki nie zdobyli. Trofeum drugi raz z rzędu trafiło do Świecia.

Tabela
1. Rol.Ko Konojady – 71, 80:23
2. Chemik Bydgoszcz – 70, 74:23
3. Unia Solec Kujawski – 63, 72:29
4. Naprzód Jabłonowo Pom. – 52, 48:34
5. Orlęta Aleksandrów Kujawski – 51, 66:40
6.Chełminianka Chełmno – 50, 66:51
7. Pogoń Mogilno – 47, 70:41
8. Piast Złotniki Kujawskie – 47, 55:42
9. Lech Rypin – 47, 65:53
10. Zawisza II Bydgoszcz – 43, 51:47
11. Cuiavia Inowrocław – 39, 39:44
12. Notecianka Pakość – 35, 65:64
13. Łokietek Brześć Kujawski – 27, 48:85
14. Sadownik Waganiec – 21, 30:71
15. Promień Kowalewo Pomorskie – 11, 28:112
16. Sadownik Waganiec – 7, 17:115

Bilans Chemika:
Dom: 12-2-1, 33:9
Wyjazd: 10-2-3, 41:14
Jesień: 11-1-3, 40:15
Wiosna: 11-3-1, 34:8

Skład
Paweł Laskowski – 23/0
Mariusz Tatera – 7/0
Maciej Kowalski – 0/0
----
Robert Frasz – 28/2
Maciej Jarzembowski – 25/0
Michał Marczyński – 9/0
Bartosz Rudziński – 28/3
Adrian Raszka – 27/7
Mikołaj Rakowski (j) – 7/0
Piotr Szurgot (j) – 11/0
Dawid Raszka (w) – 6/1
----
Robert Kawałek 30/20
Szymon Maziarz – 28/7
Patryk Nowak – 21/4
Paweł Olszewski – 26/3
Mateusz Płóciennik – 1/0
Damian Rysiewski – 30/3
Krzysztof Szawarniak – 19/1
Patryk Tomaszewski – 21/1
Patryk Wojciechowski – 14/1
Damian Tokarski (j) – 12/0
Patryk Perliński (w) – 2/1
Radosław Mazurowski (w) – 14/0
Łukasz Piasecki (w) – 2/0
----
Adam Kardasz (j) – 14/11
Damian Adamski (j) – 1/0
Oleksandr Kostiuk (w) – 14/8
Oskar Ignatowski (w) – 1/0

TRENER: Piotr Gruszka
ASYSTENT TRENERA: Adrian Raszka
KIEROWNIK ZESPOŁU: Zbigniew Frasz
MASAŻYSTA: Stanisław Kozłowski

Mecze – IV liga

1. kolejka, 08.08.2015, Chemik Bydgoszcz - Piast Złotniki Kujawskie 3:1

bramki: Adam Kardasz (dwie), Szymon Maziarz – Marcin Skonieczka
Chemik: Laskowski - Rakowski (57' Rudziński), Raszka, Frasz (78' Marczyński), Szurgot, Rysiewski, Maziarz, Olszewski, Kawałek (82' Wojciechowski), Tokarski (54' Nowak), Kardasz.

2. kolejka, 15.08.2015, Chełminianka Chełmno – Chemik Bydgoszcz 1:4
bramki: Wojciech Ernest – Adam Kardasz (dwie), Patryk Nowak, Paweł Olszewski
Chemik: Laskowski – Frasz, Raszka, Rudziński, Szurgot – Rysiewski, Maziarz – Kawałek (89’ Adamski), Olszewski, Nowak (73’ Rakowski) – Kardasz (83’ Tokarski).

3. kolejka, 22.08.2015, Chemik Bydgoszcz – Włocłavia Włocławek 2:1
bramki: Adam Kardasz, Patryk Nowak – Mateusz Dewil
Chemik: Laskowski - Frasz, Rudziński, Raszka (46' Jarzembowski), Szurgot - Rysiewski, Tokarski (60' Rakowski) - Nowak, Olszewski, Kawałek (83' Płóciennik) - Kardasz.

4. kolejka, 30.08.2015, Orlęta Aleksandrów Kujawski – Chemik Bydgoszcz 2:3
bramki: Michał Witkowski (dwie) – Adam Kardasz (dwie), Patryk Nowak
Chemik: Tatera – Frasz (77’ Jarzembowski), Raszka, Rudziński, Szurgot – Rysiewski, Rakowski – Kawałek (77’ Maziarz), Olszewski, Nowak (58’ Szawarniak) – Kardasz (90’ Tokarski).

5. kolejka, 05.09.2015, Chemik Bydgoszcz - Zawisza II Bydgoszcz 1:0
bramka: Adam Kardasz
Chemik: Laskowski, Jarzembowski, Raszka, Rudziński, Frasz, Rysiewski, Maziarz, Olszewski, Kawałek (80' Tokarski), Tomaszewski (59' Rakowski), Kardasz.

6. kolejka, 12.09.2015, Pogoń Mogilno – Chemik Bydgoszcz 0:2
bramki: Adam Kardasz, Robert Kawałek
Chemik: Laskowski - Jarzembowski, Raszka, Rudziński, Frasz - Rysiewski, Maziarz - Kawałek (90' Szurgot), Olszewski, Tomaszewski (70' Szawarniak) - Kardasz.

7. kolejka, 19.09.2015, Chemik Bydgoszcz – Promień Kowalewo Pomorskie 3:0
bramki: Robert Frasz, Robert Kawałek, Adam Kardasz.
Chemik: Tatera - Jarzembowski, Marczyński, Rudziński (82' Rakowski,) Frasz (65' Szurgot) - Rysiewski, Maziarz - Kawałek (62' Tokarski), Olszewski, Tomaszewski (56' Szawarniak) - Kardasz.

8. kolejka, 26.09.2015, Łokietek Brześć Kujawski - Chemik Bydgoszcz 0:6
bramki: Robert Kawałek (dwie), Szymon Maziarz, Patryk Tomaszewski, Adrian Raszka, Patryk Nowak
Chemik: Tatera - Jarzembowski, Raszka, Rudziński (75' Marczyński), Frasz - Rysiewski, Rakowski (71' Szurgot) - Tomaszewski (59' Nowak), Maziarz, Tokarski (64' Szawarniak) - Kawałek.

9. kolejka, 03.10.2015, Chemik Bydgoszcz – Notecianka Pakość 2:2
bramki: Damian Rysiewski, Robert Kawałek – Dariusz Swojnóg, Jakub Rościszewski
Chemik: Tatera - Jarzembowski (86' Tokarski), Rudziński, Raszka (62' Marczyński), Frasz - Tomaszewski (62' Kawałek), Rysiewski, Maziarz, Nowak (75’ Szawarniak), Olszewski - Kardasz.

10. kolejka, 10.10.2015, Chemik Bydgoszcz – Sadownik Waganiec 4:1
bramki: Robert Kawałek (trzy), Adrian Raszka – Paweł Zaranek
Chemik: Tatara – Jarzembowski, Raszka, Marczyński, Frasz (62’ Szurgot) – Maziarz, Ryszewski – Kawałek (79’ Szawarniak), Olszewski (80’ Tokarski), Tomaszewski (68’ Nowak) – Kardasz.

11. kolejka, 17.10.2015, Chemik Bydgoszcz – Cuiavia Inowrocław 2:0
bramki: Robert Kawałek, Adrian Raszka
Chemik: Tatera – Olszewski, Rudziński, Raszka, Jarzembowski – Rysiewski, Maziarz (88' Wojciechowski) – Nowak (63’ Tomaszewski), Kawałek, Szawarniak (89' Marczyński) – Kardasz (79’ Frasz).

12. kolejka, 24.10.2015, Unia Solec Kujawski - Chemik Bydgoszcz 1:0
bramka: Kamil Nytko
Chemik: Tatera - Jarzembowski, Rudziński, Raszka, Szawarniak (73' Tomaszewski) - Rysiewski (73' Frasz), Maziarz - Nowak, Kawałek, Olszewski - Kardasz.

13. kolejka, 31.10.2015, Chemik Bydgoszcz – Naprzód Jabłonowo Pomorskie 5:1
bramki: Robert Kawałek (dwie), Krzysztof Szawarniak, Adrian Raszka, Bartosz Rudziński – Valentin Dah
Chemik: Laskowski – Jarzembowski, Raszka, Rudziński, Frasz – Rysiewski, Maziarz (88’ Szurgot) – Kawałek (85’ Perliński), Olszewski (78’ Tokarski), Szawarniak (58’ Nowak) – Kardasz.

Mecz unieważniony 14. kolejka, 07.11.2015: Chemik Bydgoszcz – Rol.Ko Konojady 1:2
bramki: Adam Kardasz – Adrian Talaśka, Jaroslav Solonynko
Chemik: Laskowski – Jarzembowski (87' Tokarski), Raszka, Rudziński, Frasz (65’ Szurgot) – Rysiewski, Maziarz – Kawałek (87' Wojciechowski), Olszewski, Nowak (69’ Szawarniak) Kardasz.

15. kolejka, 11.11.2015: Lech Rypin – Chemik Bydgoszcz 3:2
bramki: Martyn Trędewicz, Radosław Fodrowski (dwie) – Adam Kardasz, Adrian Raszka
Chemik: Laskowski – Frasz (78’ Tomaszewski), Raszka, Rudziński, Jarzembowski – Nowak (85’ Wojciechowski), Maziarz (72’ Szurgot), Olszewski, Rysiewski, Kawałek (80’ Tokarski) – Kardasz.

16. kolejka, 14.11.2015: Piast Złotniki Kujawskie – Chemik Bydgoszcz 2:1
bramki: Marcin Skonieczka, Piotr Ziółkowski – Szymon Maziarz
Chemik: Laskowski – Frasz (83’ Wojciechowski), Raszka, Rudziński, Szurgot – Kawałek, Maziarz, Rysiewski, Olszewski, Tomaszewski (52’ Nowak) – Kardasz (77’ Tokarski)

14. kolejka, 12.03.2016: Chemik Bydgoszcz – Rol.Ko Konojady 0:2
bramki: Paweł Kanik, Łukasz Retlewski
Chemik: Laskowski – Jarzembowski, A. Raszka, Rudziński, Frasz (83' Kostiuk) - Mazurowski, Rysiewski - Nowak (73' Szawarniak), Maziarz, Olszewski, Nowak - Kawałek (71′ Piasecki).

17. kolejka, 19.03.2016: Chemik Bydgoszcz – Chełminianka Chełmno 3:0
bramki: Robert Kawałek (dwie), Szymon Maziarz
Chemik: Laskowski – Frasz, A. Raszka (85’ Jarzembowski), Rudziński, D. Raszka – Mazurowski, Rysiewski – Nowak (60’ Tomaszewski), Maziarz, Olszewski (70’ Wojciechowski) – Kawałek (61’ Piasecki)

19. kolejka, 02.04.2016: Chemik Bydgoszcz – Orlęta Aleksandrów Kujawski 1:0
bramka: Robert Frasz
Chemik: Laskowski - Jarzembowski, Frasz, Rudziński (74' Wojciechowski), D. Raszka - Mazurowski, Rysiewski - Olszewski (65' Kostiuk), Maziarz, Kawałek (87' Tomaszewski) - Nowak (78' Marczyński).

20. kolejka, 09.04.2016: Zawisza II Bydgoszcz – Chemik Bydgoszcz 0:3
bramki: Oleksandr Kostiuk (dwie), Bartosz Rudziński
Chemik: Laskowski - Jarzembowski, Frasz, Rudziński, D. Raszka - Mazurowski, Rysiewski - Nowak (54' Tomaszewski), Maziarz, Olszewski (30' Kostiuk) - Kawałek (82' Wojciechowski).

18. kolejka, 13.04.2016: Włocłavia Włocławek – Chemik Bydgoszcz 0:8
bramki: Oleksandr Kostiuk (trzy), Robert Kawałek (dwie), Dawid Raszka, Bartosz Rudziński, Damian Rysiewski.
Chemik: Laskowski – Frasz, A. Raszka (67’ Marczyński), Rudziński, D. Raszka – Mazurowski, Rysiewski – Tomaszewski (60’ Szawarniak), Maziarz, Kawałek (73’ Ignatowski)– Kostiuk (55’ Wojciechowski).

21. kolejka, 16.04.2016: Chemik Bydgoszcz – Pogoń Mogilno 0:0
Chemik:
Laskowski - Frasz, Rudziński, A. Raszka, D. Raszka - Mazurowski, Rysiewski - Nowak (77' Szawarniak), Maziarz, Kawałek - Kostiuk (66' Jarzembowski).

22. kolejka, 23.04.2016: Promień Kowalewo Pom. – Chemik Bydgoszcz 1:4
bramki: Tomasz Stankiewicz - Adrian Raszka, Oleksandr Kostiuk, Patryk Wojciechowski, Robert Kawałek
Chemik: Laskowski - Frasz, A. Raszka, Marczyński, D. Raszka (57' Jarzembowski) - Mazurowski, Rysiewski - Kawałek (84' Szawarniak), Maziarz, Nowak (46' Tomaszewski) - Kostiuk (60' Wojciechowski)

23. kolejka, 30.04.2016: Chemik Bydgoszcz – Łokietek Brześć Kujawski 4:1
bramki: Robert Kawałek (dwie), Szymon Maziarz (dwie) – Kamil Trzeciak
Chemik: Laskowski – Jarzembowski, A. Raszka, Rudziński, Frasz (57’ Olszewski)– Mazurowski, Rysiewski – Tomaszewski (78’ Szawarniak), Maziarz, Kawałek – Kostiuk (67’ Wojciechowski).

24. kolejka, 08.05.2016: Notecianka Pakość – Chemik Bydgoszcz 2:3
bramki: Przemysław Swojnóg, Bartłomiej Delekta – Szymon Maziarz, Oleksandr Kostiuk, Paweł Olszewski
Chemik: Laskowski – Jarzembowski, Rudziński, A. Raszka, Olszewski – Mazurowski, Rysiewski – Tomaszewski (68’ Tomaszewski), Maziarz, Kawałek – Kostiuk (75’ Wojciechowski).

25. kolejka, 14.05.2016: Sadownik Waganiec – Chemik Bydgoszcz 0:2
bramki: Adrian Raszka, Patryk Perliński
Chemik: Laskowski – Jarzembowski, Rudziński, A.Raszka, Frasz – Mazurowski, Rysiewski – Kawałek, Olszewski, Tomaszewski (80’ Perliński) – Kostiuk.

26. kolejka, 21.05.2016: Cuiavia Inowrocław – Chemik Bydgoszcz 1:1
bramki: Jakub Nowakowski - Robert Kawałek
Chemik: Laskowski - Jarzembowski, A. Raszka, Rudziński, Frasz (78' Kostiuk) - Mazurowski, Rysiewski - Olszewski, Maziarz, Tomaszewski (59' Szawarniak) – Kawałek.

27. kolejka, 29.05.2016: Chemik Bydgoszcz – Unia Solec Kujawski 2:0
bramki: Robert Kawałek, Damian Rysiewski
Chemik: Laskowski, Jarzembowski (72' Szawarniak), A. Raszka, Rudziński, Frasz, Rysiewski, Maziarz, Olszewski, Kawałek, Tomaszewski, Kostiuk (69' Wojciechowski).

28. kolejka, 04.06.2016: Naprzód Jabłonowo Pom. – Chemik Bydgoszcz 1:1
bramka: Marcin Rupiński – Robert Kawałek
Chemik: Laskowski – Olszewski, A.Raszka, Rudziński, Szawarniak – Mazurowski, Rysiewski – Kawałek, Maziarz, Wojciechowski (55’ Nowak)– Kostiuk.

29. kolejka, 11.06.2016: Rol.Ko Konojady – Chemik Bydgoszcz 0:1
bramka: Karol Wilmowicz (sam.)
Chemik: Laskowski – Frasz, A. Raszka, Rudziński, Jarzembowski – Mazurowski, Rysiewski – Olszewski (86’ Kostiuk), Maziarz, Tomaszewski (65’ Nowak)– Kawałek.

30. kolejka, 18.06.2016: Chemik Bydgoszcz – Lech Rypin 1:0
bramka: Paweł Olszewski
Chemik: Laskowski, Jarzembowski, A. Raszka, Rudziński, Frasz (68' Kostiuk), Mazurowski, Maziarz, Rysiewski, Szawarniak (69' Nowak), Olszewski (89' Wojciechowski), Kawałek.

Mecze - Okręgowy Puchar Polski

I runda Okr.: Wisła Fordon – Chemik Bydgoszcz 3:14

bramki: Bartosz Łoś, Maciej Hemerling, Paweł Zagajewski – Adam Kardasz (osiem), Robert Kawałek (dwie), Damian Tokarski, Patryk Wojciechowski, Szymon Maziarz, Paweł Olszewski.

II runda Okr.: KS Łochowo – Chemik Bydgoszcz 1:8
bramki: Przemysław Nowak - Patryk Nowak (dwie), Damian Rysiewski (dwie), Adam Kardasz (dwie) Krzysztof Szawarniak, Piotr Szurgot.

III runda Okr.: Unia Gniewkowo – Chemik Bydgoszcz 0:4
bramki: Adrian Raszka, Robert Frasz, Krzysztof Szawarniak, Adam Kardasz.

1/8 finału: Chełminianka Chełmno – Chemik Bydgoszcz 2:3
bramki: Oleksandr Kostiuk, Robert Kawałek, Szymon Maziarz

¼ finału: Chemik Bydgoszcz – Orlęta Aleksandrów Kujawski 1:1 k. 5:4
bramki: Dawid Raszka – Łukasz Rutecki

½ finału: Polonia Bydgoszcz – Chemik Bydgoszcz 2:3 pd.
bramki: Patryk Tomaszewski, Damian Rysiewski, Szymon Maziarz

Finał I: Wda Świecie – Chemik Bydgoszcz 0:0

Finał II: Chemik Bydgoszcz – Wda Świecie 1:1 pd.

bramki: Krzysztof Szawarniak – Maciej Rożnowski

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości