2017-2018

SEZON 2017/2018 - 1. MIEJSCE W IV LIDZE

Z początkiem lipca do prowadzenia zespołu wrócił Piotr Gruszka, który zastąpił na stanowisku trenera Adriana Raszkę. Ten początkowo poświęcił się pracy z zespołami młodzieżowymi, ale jeszcze w trakcie rundy jesiennej wznowił treningi z zespołem i wrócił na boisko.

Do zmian doszło także w kadrze zawodniczej. Po wielu latach gry w drużynie karierę zakończył Maciej Jarzembowski, a inny podstawowy zawodnik – Damian Rysiewski trafił do III-ligowego KP Starogard Gdański. Z drużyną pożegnali się także Jay Jaskólski (Start Warlubie), Oleksandr Kostiuk (Wierzyca Pelplin), Karol Murawski (Wda Świecie), Oskar Trzepacz (Piast Żmigród), Michał Marczyński, Wiktor Majchrzak (obaj wypożyczeni do Cuiavii) i Paweł Laskowski, który został wypożyczony do grającej poziom wyżej Unii Solec Kujawski.

Drużynę wzmocnili za to wracający z wypożyczenia do Zdroju Ciechocinek Mariusz Tatera (został także trenerem bramkarzy), pochodzący z Ukrainy obrońca Borys Wasiutyn, wracający z wypożyczenia Mateusz Płóciennik oraz Radosław Mik, który już w poprzednich latach był łączony z Chemikiem, ale do zespołu trafił dopiero teraz. - To było moje trzecie podejście. Trenera Gruszkę znam jeszcze z kadry województwa na Regions' Cup i cieszę się, że trafiłem do Chemika. Pierwsze wrażenia na pewno są bardzo pozytywne – mówił Mik po inauguracyjnym meczu z Kujawiakiem Kowal, w którym zdobył debiutancką bramkę. Na boisko wszedł w 37. minucie za Roberta Kawałka, który po jednym ze starć doznał urazu głowy. Wcześniej on także zdążył strzelić gola Bohaterem tamtego spotkania był jednak Maciej Kot, który jeszcze w I połowie trzy razy pokonał bramkarza. W drugiej połowie, po trafieniu Mika w 50. minucie, chemicy nieco spuścili z tonu. Wynik już się nie zmienił, a Szymon Maziarz nie wykorzystał rzutu karnego.

Po wysokim zwycięstwie w Kowalu chemicy kontynuowali dobrą passę. Mimo braku Kawałka i kontuzjowanego od dłuższego czasu Dawida Janickiego nie mieli problemów z odnoszeniem wysokich zwycięstw: 3:1 z Pogonią Mogilno, 5:1 z Wisłą Nowe i 4:1 w pierwszych od trzynastu latach ligowych derbach z Polonią. Formą strzelecką błyszczał wtedy Mik, który w Nowem strzelił dwa gole, a z Polonią popisał się hat-trickiem. Szczególnie ważne były bramki zdobyte w drugiej połowie meczu derbowego, po których chemicy wrócili na prowadzenie. Wynik tamtego spotkania ustalił na kwadrans przed końcem Maciej Kot. W trakcie meczu prowadzona była zbiórka na rzecz osób poszkodowanych w niedawnych nawałnicach. Zebrano ponad tysiąc złotych.

W kolejnych tygodniach chemicy nadal kroczyli zwycięską ścieżką. Pokonali w Warlubiu Start (2:1, gola na wagę zwycięstwa zdobył wracający po kontuzji Janicki), a następnie rozpoczęli maraton trzech kolejnych meczów u siebie. Z Unią Janikowo poszło im łatwo (6:0), ale już o zwycięstwie z Sokołem Radomin zadecydował skutecznie wykonany przez Michała Żurowskiego rzut karny w 86. minucie spotkania.

- Na pewno nikt się przed nami nie położy. Na razie wygraliśmy we wszystkich meczach i to właśnie nas napędza przed kolejnymi spotkaniami – mówił po zakończeniu tego spotkania Żurowski, który miał wówczas serię czterech kolejnych meczów ze zdobytą bramką. Nie udało mu się jej przedłużyć do pięciu, ale dzięki trafieniom Janickiego i Mika chemicy pokonali w następnym meczu Orlęta Aleksandrów Kujawski 2:0. W międzyczasie równie skutecznie prezentowali się w Okręgowym Pucharze Polski, eliminując Łokietka Wierzchucin Królewski i Pomorzanina Serock.

Seria zwycięstw trwała jeszcze przez kilka tygodni. Podopieczni Piotra Gruszki rozbijali kolejno Lidera Włocławek (4:0), Lecha Rypin (5:1, hat-trick Roberta Frasza) i ligowego outsidera, Naprzód Jabłonowo Pom. (4:0). 21 października, w 12 kolejce rozgrywek, chemicy grali z Kujawianką Izbica Kujawska. Mecz był kluczowym w walce o tytuł mistrza jesieni, gdyż obie drużyny nie znalazły dotąd pogromcy. Chemik prowadził w tabeli z kompletem punktów, a Kujawianka miała dwa oczka mniej.

Spotkanie od początku było wyrównane, choć częściej przy piłce utrzymywał się Chemik. Nie przekładało się to jednak na dobre okazje bramkowe. W 30. minucie piłka wpadła co prawda do siatki po strzale Pawła Olszewskiego, ale sędzia dopatrzył się rykoszetu i odgwizdał spalonego. Chwilę później okazje po dośrodkowaniach miała Kujawianka. Skuteczniejsi tego dnia byli jednak chemicy. W 41. minucie Michał Żurowski wyskoczył najwyżej do piłki dogranej ze stałego fragmentu gry i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Cztery minuty później w podobnej sytuacji podwyższył na 2:0. Po przerwie przyjezdnym udało się strzelić gola kontaktowego, gdy w 61. minucie spotkania Kamil Kuropatwiński wykorzystał rzut karny podyktowany po zagraniu ręką jednego z bydgoszczan, ale podopieczni Piotra Gruszki szybko odpowiedzieli trafieniem rezerwowego Patryka Nowaka. Do końca spotkania wynik już się nie zmienił i Chemik wygrał z Kujawianką 3:1, odskakując jej na pięć punktów.

Ważne zwycięstwo z Kujawianką było zarazem… ostatnim w serii. Tydzień później chemicy zremisowali w Inowrocławiu z Cuiavią 1:1, a następnie przegrali z Notecianką Pakość 1:2. Pięciopunktowa przewaga szybko stopniała i chemicy prowadzili w tabeli tylko dzięki bezpośredniemu zwycięstwu z Kujawianką. - Z Cuiavią przez 80% czasu graliśmy na ich połowie, ale nie wykorzystaliśmy sytuacji. W Pakości były słupki, poprzeczki, trudne warunki boiskowe przez ówczesną pogodę, a do tego piłkarzom Notecianki wyszły dwa strzały życia – mówił potem trener Piotr Gruszka.

Do końca rundy chemicy ustrzegli się już błędów. Przełamanie przyszło w bólach, bo dopiero w 85. minucie meczu z Legią Chełmża Dawid Janicki zdobył jedynego gola tego spotkania. Był to jednak gol o tyle cenny, że tego samego dnia Kujawianka tylko zremisowała ze Spartą Brodnica. Tydzień później chemicy wygrali w Chełmnie 4:0, Kujawianka ponownie tylko zremisowała i zespół Piotra Gruszki mógł cieszyć się z tytułu mistrza jesieni. Na koniec roku bydgoszczanie wygrali z wspomnianą Spartą 3:0.

Rok 2018 zaczął się od dobrej wiadomości dla całego klubu. Sponsorem strategicznym Chemika została firma Moderator Inwestycje, która zadeklarowała wsparcie przez okres trzech lat. Od tej pory nazwa firmy znalazła się w nazwach wszystkich drużyn klubu występujących w rozgrywkach, także młodzieżowych.

Zimą w kadrze doszło do niewielkich zmian. Mateusz Płóciennik trafił na wypożyczenie do Unii Solec Kujawski, a do zespołu dołączyli młody bramkarz Gracjan Fabiszewski (kontuzja miała wykluczyć z gry w następnych miesiącach Taterę) i wypożyczony z Elany Toruń pomocnik Mateusz Grudziński. W pierwszych meczu o stawkę chemicy pokonali Flisaka Złotoria w ramach 1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski.

Początek rundy wiosennej został storpedowany przez niekorzystne warunki pogodowe w całym województwie. Spotkanie 18. kolejki z Kujawiakiem Kowal trzeba było rozegrać na boisku ze sztuczną murawą, a wzmocniony zimą Kujawiak nie przypominał już zespołu, który po rundzie jesiennej zamykał tabelę. Chemicy w I połowie mieli przewagę, ale zwiastunem problemów mógł być niewykorzystany przez Michała Żurowskiego rzut karny. Co prawda Dawid Janicki zdołał przed przerwą wyprowadzić zespół na prowadzenie, ale po zmianie stron Hubert Szymczak (były piłkarz młodzieżowych zespołów Chemika) wyrównał i niespodziewanie goście wywieźli z Bydgoszczy jeden punkt.

Zima nie odpuszczała, więc mecz wyjazdowy z Pogonią Mogilno został przełożony. W kolejnym spotkaniu chemicy ponownie grali na sztucznej murawie. Tym razem jednak byli blisko formy z jesieni i po hat-tricku Janickiego wygrali z Wisłą Nowe 5:1.

W pierwszy weekend kwietnia doszło do derbów Bydgoszczy przy ul. Sportowej. Polonia, prowadzona przez byłego trenera Chemika – Włodzimierza Koreckiego, radziła sobie przez cały sezon bardzo dobrze i przy korzystnych wynikach mogła jeszcze włączyć się do walki o awans. Potrzebowała jednak zwycięstwa z Chemikiem. Początkowo nic nie zwiastowało takiego scenariusza.

Już w szóstej minucie podopieczni Piotra Gruszki objęli prowadzenie po strzale Szymona Maziarza. Poloniści nie odpuścili i podobnie jak jesienią zdołali wyrównać. Tym razem jednak dopiero po przerwie, gdy do siatki trafił Lucky Ekwueme. Stało się to już 180 sekund po wznowieniu gry, a w kolejnych minutach działo się niewiele. Chemicy dwukrotnie domagali się rzutu karnego, ale sędzia pozostawał niewzruszony. Dobrą okazję miał też Maziarz (uderzył niecelnie), a jednej z akcji w końcówce nie udało się zakończyć strzałem. Polonia także próbowała zagrozić bramce gości, ale oddawała niewiele strzałów. Powodzeniem zakończyło się za to zagranie w samej końcówce meczu, które wcale nie miało zagrozić chemikom. Szymon Kmiecik interweniował na przedpolu, mocno wybijając piłkę z własnej połowy. Jakub Bagiński myślał, że futbolówka minie bramkę i ostatecznie nie zareagował, a po chwili musiał wyciągać piłkę z bramki. Gol bramkarza z własnej połowy, strzelony w 93. minucie, przesądził o losach spotkania derbowego.

Po tym spotkaniu Bagiński nie wrócił już do bramki. Jego miejsce zajął Fabiszewski, który bronił do końca sezonu. W debiucie 19-latek zachował czyste konto, Robert Frasz strzelił dwa gole, a chemicy pokonali Start Warlubie 2:0, tracąc jednak Radosława Mika, który doznał kontuzji kolana. Później jednak stracili punkty w Janikowie (1:1), dzięki czemu Kujawianka zrównała się z nimi punktami. Zespół z Izbicy miał jednak rozegrany jeden mecz więcej.

W kolejnych meczach bydgoszczanie ustrzegli się błędów – wygrali 3:0 z Sokołem Radomin i 4:1 w Aleksandrowie Kujawskim. Zwycięstwo z Orlętami nie przyszło jednak tak łatwo, jak wskazuje na to wynik. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 5. minucie, a chemicy wyrównali dopiero w 64, gdy do siatki trafił Paweł Olszewski. Następne trzy bramki padły dopiero w ostatnich dziesięciu minutach spotkania – zdobywali je Robert Frasz, Dawid Janicki i wychowanek Orląt Wiktor Osiński.

W następny weekend bydgoszczanie grali z Liderem Włocławek. Niespodziewanie mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla przyjezdnych. W 4. minucie Jan Kołodziejski wyszedł sam na sam z Gracjanem Fabiszewskim, ale bramkarz Chemika obronił strzał. Chwilę później skuteczniejszy był Mateusz Dewil, który w identycznej sytuacji wyprowadził włocławian na prowadzenie.

Od tego momentu piłka do końca meczu praktycznie nie wychodziła z połowy Lidera. Przez długi czas chemicy, mimo przewagi, nie potrafili jednak stworzyć dobrej sytuacji i strzelić gola. Po przerwie nadal dominowali i w końcu udało im się wyrównać. W 72. minucie Szymon Maziarz uderzył z rzutu wolnego w poprzeczkę, piłka odbiła się od pleców bramkarza Jakuba Stawickiego i wpadła do siatki.

W kolejnych minutach bydgoszczanie nie odpuszczali i gra nadal toczyła się pod bramką Lidera. Chemicy mogli objąć prowadzenie po strzale głową Beniamina Czajki, ale piłka poszybowała minimalnie nad poprzeczką. Zespół Piotra Gruszki dopiął swego w 95. minucie gry. Wtedy sędzia podyktował rzut karny za faul bramkarza na Dawidzie Janickim, a jedenastkę pewnym strzałem w samo okienko bramki wykorzystał Szymon Maziarz. Lider kończył mecz w dziesiątkę, po drugiej żółtej kartce dla Macieja Lewandowskiego, ukaranego za dyskusję z arbitrem.

Poświęcenie Janickiego było jednak bardzo kosztowne. Kontuzja po faulu bramkarza okazała się poważna i napastnik wrócił do gry dopiero w trakcie następnego sezonu. Sezon 2017/2018 skończył na 21 meczach ligowych, w których zdobył 14 bramek.

Rozgrywki wkraczały w decydującą fazę. Już kilka dni później bydgoszczanie podejmowali Wdę Świecie w ćwierćfinale OPP. Zespół ze Świecia wygrał trzy poprzednie edycje, dwa razy pokonując w finale Chemika. Tym razem jednak musiał obejść się smakiem. Bydgoszczanie w pierwszych 45 minutach zagrali jedną z lepszych połów w sezonie i wyszli na prowadzenie 2:0 dzięki bramkom Maziarza i Daniela Włosińskiego. Po zmianie stron Wda zdobyła bramkę kontaktową, ale wyrównać nie zdołała.

Pucharowe zwycięstwo nie napędziło podopiecznych Piotra Gruszki, bo w następnym meczu ligowym przegrali 0:2 z Lechem Rypin. W rezultacie chemicy mieli punkt przewagi nad Kujawianką (i mecz w zapasie) oraz cztery oczka więcej niż Polonia.

W kolejny weekend bydgoszczanie wymęczyli zwycięstwo z ligowym outsiderem, Naprzodem Jabłonowo Pom. (2:0). Wygrana była jednak o tyle ważna, że jednocześnie swoje spotkania przegrały Kujawianka i Polonia. W następnym tygodniu bydgoszczanie pokonali Legię Chełmża w półfinale Okręgowego Pucharu Polski 1:0 i wywieźli cenny remis z Izbicy Kujawskiej. Kujawianka prowadziła od 50. minuty po trafieniu najlepszego strzelca ligi, Kamila Kuropatwińskiego, ale w 71. minucie wyrównał Robert Kawałek.

Na przełomie maja i czerwca w związku z Bożym Ciałem, korzystając z długiego weekendu, chemicy rozegrali dwa mecze na własnym boisku. Najpierw wygrali 3:2 z Cuiavią Inowrocław. Wynik mógł być bardziej okazały, ale w końcówce inowrocławianie zdobyli dwie bramki. Przy okazji meczu odbył się Piłkarski Dzień Dziecka. Licznie zgromadzeni najmłodsi kibice wzięli udział w konkursie rzutów karnych, otrzymali piłkarskie i słodkie upominki, a także bawili się pod okiem animatorek rozrywki na trybunach oraz na bocznym boisku.

- Moim zdaniem dawno nie zagraliśmy tak dobrego meczu. Do pewnego momentu nasza gra naprawdę mogła się podobać. Stworzyliśmy wiele sytuacji, ale niestety ich nie wykorzystaliśmy – mówił po zakończeniu spotkania Maciej Kot.

W czerwcu chemików czekał prawdziwy maraton – siedem spotkań rozgrywanych co trzy dni. Na szczęście kwestia awansu szybko się rozstrzygnęła. W niedzielę, 3 czerwca, bydgoszczanie pokonali Noteciankę Pakość 4:1, a trzy dni później Kujawianka zremisowała w zaległym meczu z Polonią 1:1. Takie wyniki oznaczały awans bydgoszczan na cztery mecze przed końcem sezonu.

Do rozwiązania pozostała kwestia Pucharu Polski. Pierwszy mecz finałowy odbywał się w Toruniu. Elana objęła prowadzenie w 22. minucie, kiedy po strzale z dystansu do siatki trafił Damian Lenkiewicz. 120 sekund później Maciej Kot wyrównał, a jeszcze przed przerwą bydgoszczanie wyszli na prowadzenie, gdy po rzucie rożnym gola samobójczego strzelił Paweł Karbowiński. Po przerwie to Elana zagrała lepiej. W 53. minucie wyrównał Mariusz Stąporski, a w ostatnim kwadransie spotkania torunianie zdobyli jeszcze trzy bramki, które ustawiły ich w bardzo dobrej sytuacji przed rewanżem. W nim nie było niespodzianki. Torunianie, którzy w tamtym sezonie wywalczyli awans do II ligi, wygrali 4:0 i sięgnęli po trofeum.

W końcówce zmagań ligowych Piotr Gruszka dał szansę zmiennikom i młodszym piłkarzom. Przełożyło się to na wyniki, bo w żadnych z czterech meczów nie udało się wygrać. Bydgoszczanie zremisowali z Legią Chełmża i musieli uznać wyższość Chełminianki Chełmno, Pogoni Mogilni i Sparty Brodnica.

bramki: Maciej Kot (trzy), Robert Kawałek, Radosław Mik
Chemik: Tatera – D. Włosiński, Vasiutyn, Frasz, Czajka – Żurowski (67’ Nowak), Osiński – Kot (70’ Dąbek), Maziarz, Olszewski (85’ Bańka) – Kawałek (37’ Mik).

2. kolejka, 12.08.2017: Chemik Bydgoszcz – Pogoń Mogilno 3:1
bramki: Paweł Olszewski, Daniel Włosiński, Patryk Nowak – Mateusz Nawrocki.
Chemik: Tatera – D. Włosiński, Vasiutyn, Frasz, Czajka – Żurowski, Osiński – Kot (61’ Nowak), Maziarz, Olszewski – Kawałek (13’ Mik, 76’ Dąbek)

3. kolejka, 19.08.2017: Wisła Nowe - Chemik Bydgoszcz 1:5
bramki: Michał Horna - Radosław Mik (dwie), Michał Żurowski, Paweł Olszewski, samobójczy
Chemik: Tatera - D. Włosiński, Maziarz, Frasz, Czajka (82' A. Włosiński), Żurowski, Osiński, Kot (79' Żeglarski), Olszewski, Nowak (75' Bańka), Mik (79' Michalski).

4. kolejka, 26.08.2017: Chemik Bydgoszcz – Polonia Bydgoszcz 4:1
bramki: Radosław Mik (trzy), Maciej Kot – Patryk Podolski.
Chemik: Tatera – Włosiński, Maziarz, Czajka, Frasz (87’ A. Włosiński) – Żurowski, Osiński – Olszewski, Mik (80’ Bańka), Kot (77’ Michalski) – Nowak (60’ Dąbek).

5. kolejka, 02.09.2017: Start Warlubie – Chemik Bydgoszcz 1:2
bramki: Justyn Jurczak – Michał Żurowski, Wiktor Osiński
Chemik: Tatera – Włosiński, Czajka, Maziarz, Frasz, Żurowski (46’ Janicki), Osiński, Kot (78’ Dąbek), Nowak (60’ Babiarz), Olszewski, Mik (89’ Płóciennik).

6. kolejka, 09.09.2018: Chemik Bydgoszcz – Unia Janikowo 6:0
bramki: Wiktor Osiński (dwie), Maciej Kot, Daniel Włosiński, Michał Żurowski, Robert Frasz.
Chemik: Tatera – Włosiński, Maziarz, Czajka, Frasz – Żurowski, Osiński – Olszewski (85' Płóciennik), Mik (82’ Bańka), Kot (82' Bagniewski) – Janicki (70' Babiarz)

7. kolejka, 16.09.2017: Chemik Bydgoszcz – Sokół Radomin 2:1
bramki: Szymon Maziarz, Michał Żurowski – Przemysław Jachowski
Chemik: Tatera - Czajka, Frasz, Maziarz, Włosiński D., Żurowski, Osiński, Olszewski, Kot (65' Nowak), Mik (80' Płóciennik), Janicki (65' Babiarz).

8. kolejka, 23.09.2018: Chemik Bydgoszcz - Orlęta Aleksandrów Kujawski 2:0
bramki: Dawid Janicki, Radosław Mik
Chemik: Tatera - D. Włosiński, Maziarz, Frasz, Czajka - Żurowski, Osiński - Kot (85' Płóciennik), Olszewski, Babiarz (73' Dąbek) - Janicki (46' Mik).

9. kolejka, 30.09.2017: Lider Włocławek - Chemik Bydgoszcz 0:4 (0:0)
bramki: Maciej Kot, Robert Frasz, Szymon Babiarz, Dawid Janicki
Chemik: Tatera - Włosiński , Frasz, Maziarz, Czajka - Osiński, Żurowski, Kot (84' Michalski), Olszewski, Babiarz (64' Nowak) - Mik (64' Janicki).

10. kolejka, 07.10.2017: Chemik Bydgoszcz – Lech Rypin 5:1
bramki: Robert Frasz (trzy), Radosław Mik, Dawid Janicki – Maciej Rożnowski
Chemik: Tatera - Włosiński , Frasz, Maziarz, Czajka - Osiński, Żurowski, Olszewski, Kot (80’ Nowak), Babiarz (65' Janicki) - Mik (75’ Dąbek).

11. kolejka, 15.10.2017: Naprzód Jabłonowo Pom. – Chemik Bydgoszcz 0:4
bramki: Dawid Janicki (dwie), Radosław Mik, Szymon Maziarz
Chemik: Tatera – Włosiński, Frasz, Maziarz, Czajka – Żurowski, Osiński, Kot (70’ Dąbek), Mik (82’ Michalski), Janicki (75’ Bagniewski), Nowak (65’ Babiarz).

12. kolejka, 21.10.2017: Chemik Bydgoszcz – Kujawianka Izbica Kujawska 3:1
bramki: Michał Żurowski (dwie), Patryk Nowak – Kamil Kuropatwiński
Chemik: Tatera – Czajka, Frasz, Maziarz, D. Włosiński, Żurowski, Osiński, Olszewski (87’ Kawałek), Kot (88’ Dąbek) , Mik (60’ Nowak), Janicki (90’ Płóciennik).

13. kolejka, 28.10.2017: Cuiavia Inowrocław - Chemik Bydgoszcz 1:1
bramki: Dariusz Słupski - Szymon Babiarz
Chemik: Tatera - Czajka, Frasz, Żurowski, Osiński (82’ Kawałek), Maziarz, Włosiński, Olszewski, Kot (60’ Babiarz), Mik (60’ Nowak), Janicki.

14. kolejka, 04.11.2017: Notecianka Pakość – Chemik Bydgoszcz 2:1
bramki: Przemysław Swojnóg, Kamil Brzustowicz - Adrian Raszka
Chemik: Tatera - Włosiński, Żurowski, Frasz, Czajka - Olszewski, Kot (59' Kawałek), Osiński (73' Raszka), Maziarz - Janicki (46' Babiarz), Mik (59' Nowak).

15. kolejka, 11.11.2017: Chemik Bydgoszcz – Legia Chełmża 1:0
bramka: Dawid Janicki 85’
Chemik: Tatera - Włosiński, Frasz, Maziarz, Czajka - Osiński (81' Raszka), Żurowski, Kot (72' Nowak), Olszewski, Kawałek (72' Mik) - Janicki.

16. kolejka, 18.11.2017: Chełminianka Chełmno - Chemik Bydgoszcz 0:4
bramki: Dawid Janicki, Robert Kawałek, Radosław Mik, Michał Żurowski
Chemik: Tatera - Czajka, Frasz, Raszka, D. Włosiński, Żurowski, Osiński, Kawałek (80' Dąbek), Kot (72' Mik), Nowak (87' Babiarz), Janicki

17. kolejka, 25.11.2017: Chemik Bydgoszcz – Sparta Brodnica 3:0.
bramki: Adrian Raszka 32', Dawid Janicki 33', Maciej Kot 46'
Chemik: Bagiński – Czajka, Frasz, Żurowski, Włosiński – Raszka, Sz. Maziarz, Osiński (77′ Babiarz), Kot (65′ Kawałek), Olszewski (86′ Dąbek) – Janicki (69′ Mik).

18. kolejka, 17.03.2018: Chemik Bydgoszcz - Kujawiak Kowal 1:1 (1:0)
bramki: Dawid Janicki - Hubert Szymczak
Chemik: Bagiński - D. Włosiński, Maziarz, Frasz, Czajka (73' Raszka) - Żurowski, Osiński - Olszewski, Grudziński (46' Kawałek), Kot (73' Nowak) - Janicki.

20. kolejka, 31.03.2018: Chemik Moderator Bydgoszcz - Wisła Nowe 5:1
bramki: Dawid Janicki (trzy), Robert Kawałek, Radosław Mik - Dawid Górski
Chemik: Bagiński - Czajka, Maziarz, Frasz, D. Włosiński, Żurowski, Osiński, Olszewski, Kot (73' Nowak), Kawałek (73' Mik), Janicki (83' Grudziński).

21. kolejka, 07.04.2018: Polonia Bydgoszcz - Chemik Bydgoszcz 2:1
bramki: Lucky Ekwueme, Szymon Kmiecik – Szymon Maziarz
Chemik: Bagiński - Czajka (72' Mik), Raszka, Frasz, D. Włosiński, Żurowski, Osiński, Maziarz, Kot (72' Nowak), Olszewski, Janicki.

22. kolejka, 15.04.2018: Chemik Moderator - Start Warlubie 2:0
bramki: Robert Frasz (dwie)
Chemik: Fabiszewski - D. Włosiński, Maziarz, Raszka, Frasz - Żurowski, Osiński (85’ Grudziński), Olszewski, Kot (75’ Nowak), Mik (33’ Kawałek), Janicki (78’ Babiarz).

23. kolejka, 20.04.2018: Unia Janikowo – Chemik Bydgoszcz 1:1
bramki: Dawid Janicki – Przemysław Kędziora
Chemik: Fabiszewski - Frasz (85' Czajka), Maziarz, Raszka, D. Włosiński, Żurowski, Osiński, Grudziński (52' Nowak), Olszewski, Kot (75' Babiarz), Janicki (85' Dąbek).

24. kolejka, 28.04.2018: Sokół Radomin – Chemik Bydgoszcz 0:3
bramki: Dawid Janicki, Beniamin Czajka, Robert Kawałek
Chemik: Fabiszewski - Czajka, Frasz, Żurowski, D. Włosiński, Osiński, Maziarz, Kot (72' Grudziński (87' Żeglarski)), Nowak, Kawałek (70' Babiarz), Janicki.

25. kolejka, 01.05.2018: Orlęta Aleksandrów Kujawski – Chemik Bydgoszcz 1:4
bramki: Lucjan Jaroszewski – Paweł Olszewski, Robert Frasz, Dawid Janicki, Wiktor Osiński
Chemik: Fabiszewski - Olszewski, Frasz, Maziarz, Czajka, Kot, Osiński, Żurowski, Nowak (75’ Babiarz), Kawałek, Janicki.

26. kolejka, 05.05.2018: Chemik Bydgoszcz – Lider Włocławek 2:1
bramki: Szymon Maziarz (dwie) - Mateusz Dewil
Chemik: Fabiszewski - Czajka, Frasz, Maziarz, D. Włosiński, Żurowski, Osiński, Kawałek (67' Nowak), Olszewski, Kot (87' Babiarz), Janicki.

27. kolejka, 12.05.2018: Lech Rypin – Chemik Bydgoszcz 2:0
bramki: Szymon Moszczyński, Radosław Lewandowski
Chemik: Fabiszewski – Włosiński, Frasz, Maziarz, Czajka (72’ Grudziński), Żurowski, Osiński, Kot, Olszewski, Babiarz (57’ Nowak), Kawałek.

28. kolejka, 19.05.2018: Chemik Bydgoszcz – Naprzód Jabłonowo Pom. 2:0
bramki: Beniamin Czajka, Paweł Olszewski
Chemik: Fabiszewski - Czajka, Frasz, Żurowski, D. Włosiński, Osiński, Maziarz, Olszewski, Babiarz, Kot (81' Grudziński), Kawałek (53' Nowak).

29. kolejka, 27.05.2018, Kujawianka Izbica Kujawska – Chemik Bydgoszcz 1:1
bramki: Kamil Kuropatwiński – Robert Kawałek
Chemik: Fabiszewski - Włosiński, Raszka (65’ Nowak), Frasz, Czajka (72; Babiarz), Żurowski, Osiński, Olszewski, Maziarz, Kot (80’ Grudziński), Kawałek.

30. kolejka, 31.05.2018: Chemik Bydgoszcz – Cuiavia Inowrocław 3:2
bramki: Adrian Raszka, Maciej Kot, Paweł Olszewski – Sławomir Roszak, Ariel Jastrzembski
Chemik: Fabiszewski - Czajka, Żurowski, Raszka (78’ Dąbek), D. Włosiński, Osiński, Olszewski, Maziarz, Kot (73’ Grudziński), Babiarz, Kawałek.

31. kolejka, 03.06.2018: Chemik Bydgoszcz – Notecianka Pakość 4:1
bramki: Robert Kawałek, Szymon Maziarz, Maciej Kot, Michał Żurowski - Kamil Kala.
Chemik: Fabiszewski - Czajka, Frasz, Raszka (87' Grudziński), D. Włosiński - Osiński, Żurowski - Kot (76' Babiarz), Maziarz, Olszewski (90' Dąbek) - Kawałek.(85' Nowak).

32. kolejka, 09.06.2018: Legia Chełmża – Chemik Bydgoszcz 0:0
Chemik:
Fabiszewski - Czajka, Maziarz (67’ Dąbek), Frasz (46’ Raszka), D. Włosiński, Osiński, Żurowski, Babiarz, Grudziński (80’ Żeglarski), Kot (57’ Kawałek), Nowak.

33. kolejka, 16.06.2018: Chemik Bydgoszcz - Chełminianka Chełmno 0:1
bramka: Szymon Adamczyk
Chemik: Fabiszewski – Czajka, Frasz, Raszka (65’ Mik), D. Włosiński, Osiński, Maziarz, Babiarz, Grudziński (51’ Nowak), Kot (72’ Dąbek), Kawałek (72’ Bagniewski).

19. kolejka, 20.06.2018: Pogoń Mogilno – Chemik Bydgoszcz 4:2
bramki: Wiktor Mrówczyński (trzy), Mateusz Nawrocki - Maciej Kot, Gracjan Żeglarski
Chemik: Fabiszewski - Czajka, Maziarz, Żurowski, Osiński, Babiarz (78' Babiarz), Grudziński (46' Żeglarski), Dąbek, Nowak (67' Michalski) Kot, Mik (67' Bagniewski).

34. kolejka, 23.06.2018: Sparta Brodnica – Chemik Bydgoszcz 1:0
bramka: Adam Reise
Chemik: Fabiszewski – Chojnacki, Frasz, Maziarz, Czajka, Osiński, Żurowski, Dąbek (60’ Babiarz), Żeglarski (80’ Mostył), Nowak (69’ Pieczyński), Mik (60’ Michalski).

Mecze - Okręgowy Puchar Polski

I runda - wolny los

II runda, 30.08.2017: Łokietek Wierzchucin Królewski - Chemik Bydgoszcz 1:4
bramki: Daniel Michalski (dwie), Dawid Janicki (dwie)

Finał, I mecz: 06.06.2018: Elana Toruń - Chemik Bydgoszcz 5:2
bramki: Michał Aleksandrowicz (dwie), Damian Lenkiewicz, Mateusz Stąporski, Daniel Ciechański - Maciej Kot, Paweł Karbowiński (sam.)

Finał, II mecz: 13.06.2018: Chemik Bydgoszcz - Elana Toruń 0:4
bramki: Daniel Ciechański (dwie), Mateusz Stąporski (dwie)