Chemik Talent Pro

W styczniu wystartował program Chemik Talent Pro dla najzdolniejszych zawodników naszej Akademii Piłkarskiej.

Chemik Talent Pro to nowy program dla najzdolniejszych piłkarzy naszej Akademii. Obejmuje młodych graczy z roczników 2001-2005. Wybrano 24 zawodników z największym na tę chwilę potencjałem. Zostali oni podzieleni na trzy grupy po ośmiu zawodników.

Nominacje do grupy Talent Pro będą przyznawane co pół roku. W ramach programu wyselekcjonowani zawodnicy mają dwie dodatkowe, wyizolowane jednostki treningowe tygodniowo – zajęcia piłkarskie pozycyjne zgodne z Modelem Gry Akademii prowadzone przez trenera Wiktora Osińskiego oraz zajęcia motoryczne z trenerem Mikołajem Wilczarskim.

Plan zajęć został tak rozplanowany, aby każda grupa miała dwa tygodnie dodatkowych treningów, a następnie tydzień przerwy dla odpowiedniej regeneracji.

Co ważne dla młodych piłkarzy, zajęcia realizowane są w ramach podstawowej składki i nie wymagają żadnych dodatkowych opłat od zawodników oraz ich rodziców.

W sezonie 2019/2020 Chemik Moderator wygrał klasyfikację Pro Junior System w IV lidze kujawsko-pomorskiej. W obecnych sezonie już dziesięciu piłkarzy w wieku juniorskim wystąpiło w rozgrywkach seniorskich. Najmłodszy z nich – bramkarz Oskar Klon – rozegrał 9 spotkań w IV lidze jeszcze przed 16. urodzinami.

W rundzie wiosennej sezonu 2020/2021 zespół U19 Chemika Moderatora Bydgoszcz wystąpi w lidze makroregionalnej. Drużyny U17 i U16 zagrają w I ligach wojewódzkich.

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości