Adam Kopaczewski po stażu w Zagłębiu: Zmierzamy w dobrym kierunku

W drugiej połowie października trener bramkarzy naszego klubu Adam Kopaczewski przebywał na stażu w Zagłębiu Lubin. Co zobaczył w renomowanej akademii?

Wizyta trwała cztery dni. W tym czasie trener Kopaczewski przyglądał się pracy z bramkarzami w jednym z najlepszych polskich ośrodków szkoleniowych. – Skupiliśmy się na kwestiach praktycznych. Spraw teoretycznych nie było, tylko praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka – mówi Kopaczewski.

Bramkarze w Zagłębiu Lubin trenują 10 razy w tygodniu łącznie z zajęciami na siłowni i ogólnorozwojowymi. Z golkiperami pracuje trzech trenerów bramkarzy. – Każdy ma swoje kategorie. Kiedy zespół wychodzi na zajęcia, bramkarze są już z trenerami i kiedy są potrzebni, to dołączają do drużyny – tłumaczy nasz trener.

W akademii Zagłębia Lubin trenują wyselekcjonowani zawodnicy z całej Polski, ale jak tłumaczy Kopaczewski, wiele ćwiczeń było podobnych lub nawet identycznych jak w akademii Chemika. – Oczywiście kilka nowych rzeczy też podpatrzyłem, przywiozłem trochę materiałów i będziemy to wykorzystywać na naszych treningach – wyjaśnia Kopaczewski. – Pojechałem tam, żeby porównać ich pracę z naszą. I na pewno po tej wizycie mogę stwierdzić, że zmierzamy w dobrym kierunku – kończy trener.