Adrian Raszka nowym trenerem zespołu

Adrian Raszka został nowym trenerem Chemika Bydgoszcz. 34-latek zastąpi na tym stanowisku Piotra Gruszkę, który objął posadę szkoleniowca I-ligowej Chojniczanki Chojnice.

Adrian Raszka był przez ostatnie dwa i pół roku grającym asystentem trenera Gruszki, a zespół w tym czasie wywalczył awans z klasy okręgowej do III ligi oraz dwukrotnie grał w finale Okręgowego Pucharu Polski. Z dniem 09.01.2017 roku Raszka przejął obowiązki I trenera. Pozostali członkowie sztabu szkoleniowego nadal będą pełnić swoje funkcje.

Ofertę otrzymałem jeszcze przez Nowym Rokiem i długo nie zastanawiałem się nad jej przyjęciem. Cieszę się, że będę mógł poprowadzić zespół i mam nadzieję, że utrzymamy dobre miejsce w tabeli, które zajmujemy po rundzie jesiennej – mówi Raszka. Jego umowa będzie obowiązywała do 30 czerwca 2017 roku, a 34-latek będzie w najbliższych miesiącach prowadził zespół na zasadzie licencji warunkowej. Celem zespołu pozostaje utrzymanie w III lidze.

Raszka był piłkarzem naszego klubu w latach 2001-2008, a także od 2014 roku. Reprezentował również barwy Brdy Bydgoszcz, Zawiszy Bydgoszcz, Victorii Koronowo, Wdy Świecie, Cuiavii Inowrocław i Unii Solec Kujawski. W rundzie jesiennej III ligi wystąpił w 15 meczach i zdobył 1 bramkę.