Bydgoska część mistrzostw świata U-20 za nami

Przez ostatnie dwa tygodnie obiekty Chemika gościły reprezentacje narodowe uczestników mistrzostw świata w piłce nożnej do 20. roku życia. Na płycie głównej naszego stadionu trenowały Francja, Włochy, Japonia, USA, Ekwador, Panama i Mali.

Boisko Chemika było jednym z czterech obiektów treningowych dla drużyn rozgrywających mecze w Bydgoszczy. Dzięki mistrzostwom nasz stadion wzbogacił się m.in. o sztuczne oświetlenie, przy którym już 12 czerwca o godzinie 19:49 rozegramy mecz finału Okręgowego Pucharu Polski z Unią Gniewkowo. W znaczący sposób podniosła się również jakość murawy, która znajdowała się pod stałym nadzorem greenkeeperów z FIFA i PZPN. Otrzymaliśmy duże wsparcie oraz wiele bezcennych rad, które zaprocentują lepszym przygotowaniem boisk w przyszłości.

W ostatnich dwóch tygodniach odczuliście Państwo utrudnienia w czasie treningów reprezentacji na naszym obiekcie. Kwestie bezpieczeństwa były jednak bezwzględnym wymogiem FIFA oraz poszczególnych reprezentacji. Nasza wspólna praca została oceniona bardzo pozytywnie, za co pragniemy serdecznie podziękować wszystkim trenerom, zawodnikom i rodzicom.

Fot. JFA