Bydgoski Budżet Obywatelski. Dziękujemy za głosy!

30 grudnia dobiegło końca głosowanie w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. Przypominamy, że nasz klub wspierał dwa projekty: Piłkarski Ogród Treningowy przy ul. Bohaterów Kragujewca oraz Piłkarskie Przedszkola. Wyniki głosowania mają być znane do 20 stycznia.

- Bydgoski Budżet Obywatelski to dla nas szczególny projekt – nie ukrywa prezes Chemika Dominik Malicki. Przypomnijmy, że Chemik włączył się w BBO już od pierwszej edycji w 2012 roku. – Dzięki BBO możemy integrować członków i sympatyków Chemika we wspólnym głosowaniu. Lokalna społeczność jest dla nas bardzo ważna, dlatego chcemy przygotować też coś specjalnie dla niej. Sztandarową akcją są Wakacje z Chemikiem. Wierzę, że dzięki BBO, wkrótce wprowadzimy w życie kolejny projekt - Piłkarskie Przedszkola, czyli bezpłatne zajęcia z piłki nożnej w przedszkolach – dodaje Malicki.

BBO to także szansa wpływu na najbliższe otoczenie klubu i na inwestycje na osiedlu. – Cieszę się, że mieszkańcy dostali szansę wskazania, co jest na osiedlu potrzebne. Poprzednie lata pokazały, że infrastruktura sportowo-rekreacyjna jest dla nich jednym z pierwszych wyborów. Do tego typu inicjatyw zawsze będziemy się przyłączać i je wspierać – zapowiada Malicki, dziękując jednocześnie za głosy oddane na projekty wspierane przez klub.

Przypomnijmy, że w tym roku, ze względu na epidemię, głosowanie odbywało się wyłącznie drogą elektroniczną i trwało w dniach 1-30 grudnia. Wyniki mają być znane do 20 stycznia.