Bydgoski Budżet Obywatelski. Głosujmy razem!

Tradycyjnie 1 października rozpoczęło się głosowanie w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku nasz klub wspiera aż trzy projekty.

Nowością jest możliwość głosowania na tzw. Małe projekty społeczne. W tej kategorii dokonaliśmy zgłoszenia Wakacji z Chemikiem, czyli lipcowych, bezpłatnych treningów piłki nożnej dla dzieci z całego miasta. Wierzymy, że projekt, który realizujemy od 2012 roku spotka się z Państwa uznaniem. Dzięki Państwa głosom będziemy mogli pozyskać środki, które posłużą jeszcze lepszemu zorganizowaniu akcji dla Państwa dzieci - przygotowaniu nowych atrakcji i nagród oraz dalszemu podniesieniu jakości treningów. Projekt znajduje się pod nr 373 wśród Małych projektów społecznych.

W kategorii projektów osiedlowych klub wspiera projekty nr 308 i 428. Pierwszy z nich zakłada budowę mini boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią na terenie Szkoły Podstawowej nr 60 przy ul. Bohaterów Kragujewca za kwotę 447 613 zł. Drugi z wymienionych to zakup mobilnej trybuny na 100 miejsc do wykorzystania na obiektach sportowych przy ul. Glinki 79. Realizacja umożliwi nie tylko komfortowe kibicowanie rodzicom młodych zawodników akademii piłkarskiej oraz pozostałym widzom, ale także posłuży uczestnikom innych imprez osiedlowych, które regularnie organizowane są na obiektach BKS Chemik, m.in. zawodów spółdzielni mieszkaniowych czy przedszkoliady. Dzięki mobilności trybuny będzie można ją z łatwością wykorzystać przy imprezach organizowanych przez inne placówki z Wyżyn. Koszt inwestycji to 200 000 złotych.

W ubiegłym roku na terenie klubu został otwarty zrealizowany w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego piłkarski plac zabaw, z którego chętnie korzystają dzieci. Wybrany w ubiegłym roku Osiedlowy Park Sportowy na Wyżynach jest w trakcie realizacji. Został już rozstrzygnięty przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej.

W głosowaniu może wziąć udział każdy bydgoszczanin, który ukończył 16. rok życia. By głos był ważny, należy jednocześnie zagłosować na:

– projekty (tylko na jednym wybranym osiedlu) do kwoty przeznaczonej na jedno wybrane osiedle
– jeden projekt ponadosiedlowy
– jeden mały projekt społeczny

Wybór projektów BBO, które zostaną wpisane do przyszłorocznego budżetu miasta, potrwa do 31 października. Aby zagłosować, konieczne jest podanie numeru PESEL oraz adresu email bądź numeru telefonu, a także złożenie podpisu. Głosowanie elektroniczne odbywa się na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo, a urny na papierowe karty są ustawione w ratuszu i jego oddziałach, a także szkołach i innych placówkach oświatowych.

Głosujemy na:
- projekt osiedlowy nr 428: Mobilna trybuna na 100 miejsc dla obiektów sportowych przy ulicy Glinki 79
- projekt osiedlowy nr 308: Budowa mini boiska piłkarskiego
- mały projekt społeczny nr 373: Wakacje z Chemikiem - otwarte i bezpłatne treningi piłki nożnej dla dzieci
Można oddać głos JEDNOCZEŚNIE na wszystkie wyżej wymienione trzy projekty.
Głosujemy TUTAJ