Były nerwy, ale są trzy punkty. Wygrywamy ze Spartą

W sobotnim meczu IV ligi piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz pokonali Spartę Brodnica 2:1. Losy spotkania rozstrzygnęły się w samej końcówce.

Trener Piotr Gruszka zdecydował się na kilka zmian w składzie. W bramce ponownie zagrał 15-letni Oskar Klon, a na skrzydle pojawił się Maciej Sobczyk, dla którego był to ligowy debiut w pierwszym składzie. Daniel Katerla powędrował na pozycję nr 10, a Patryk Perliński na szpicę.

Pierwsza połowie nie przyniosła zbyt wielu emocji. W strugach rzęsistego deszczu okazji było jak na lekarstwo. Po zmianie stron było ciekawiej, choć tempo meczu dość wolno się rozkręcało. Przewaga Chemika z każdą kolejną minutą zarysowywała się coraz wyraźniej, aż w końcu w 70. minucie podopieczni Piotra Gruszki dopięli swego. Piłka powędrowała w pole karne do Katerli, a ten zdobył bramkę na 1:0.

W kolejnych minutach wydawało się, że Chemik dowiezie jednobramkowe zwycięstwo do końca. W 81. minucie bydgoszczanie popełnili jednak błąd w defensywie i Oskar Brzuszczak wyrównał. Widmo straty punktów ponownie zajrzało w oczy chemików. Na szczęście w 85. minucie wywalczyli oni rzut karny, a jedenastkę na bramkę zamienił Damian Rysiewski.

Dla bydgoszczan było to piąte zwycięstwo w tym sezonie. Za tydzień zagrają oni w Inowrocławiu z Cuiavią.