Chemik Moderator podejmie Górnika. Ważny mecz dla obu zespołów

W sobotę piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz rozegrają kolejny mecz w III lidze. Ich rywalem będzie Górnik Konin.

Przed tygodniem podopieczni Piotra Gruszki w końcu powiększyli swój dorobek punktowy, remisując z Jarotą Jarocin. Bydgoszczanie przez długi czas byli lepszym zespołem od rywali i mogli mieć nadzieję na trzy punkty. Gospodarze zdołali jednak doprowadzić do remisu. Chemik zrównał się więc punktami z Wdą Świecie, ale nadal jest w strefie spadkowej.

Najbliższym rywalem chemików będzie Górnik Konin. Sytuacja drużyny z Wielkopolski jest nieco lepsza niż bydgoszczan, ale drużyna z Konina także nie może być spokojna o ligowy byt. Jak na razie zdobyła 14 punktów i jest 13. w tabeli. Jeśli zanotuje dobry finisz rundy jesiennej, usadowi się w środku tabeli. Jeśli będzie tracić punkty, to również może znaleźć się na miejscu zagrożonym relegacją do IV ligi. Przed tygodniem koninianie przegrali 1:2 z Pogonią II Szczecin, czyli innym zespołem walczącym o utrzymanie.

Najbliższy mecz będzie więc dla obu zespołów niezwykle istotny. Do końca rundy pozostały trzy spotkania i to od nich w znacznej mierze zależy, w jakich nastrojach piłkarze spędzą zimę.

Początek sobotniego meczu zaplanowano na godz. 12:00 na stadionie przy ul. Glinki 79. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!