Chemik Moderator prowadzi w Pro Junior System

Po 10. kolejkach IV ligi kujawsko-pomorskiej Chemik Moderator Bydgoszcz znajduje się na czele klasyfikacji Pro Junior System prowadzonej przez Polski Związek Piłki Nożnej. Oznacza to, że w naszej drużynie występuje najwięcej zawodników młodzieżowych w całej lidze.

Klasyfikacja Pro Junior System polega na przyznawaniu punktów klubom za rozegrane minut zawodników o statusie Juniora i Wychowanka w oficjalnych meczach rozgrywek mistrzowskich IV ligi. W sezonie 2019/2020 brani pod uwagę są zawodnicy, którzy urodzili się w 2001 roku lub później. Aby punkty zawodnika były wliczane do klasyfikacji musi on zagrać w co najmniej 5 meczach i rozegrać w sezonie minimum 270 minut.

Po pierwszych 10. kolejkach Chemik Moderator znajduje się na czele klasyfikacji z 2981 punktami. Drugi jest Lider Włocławek (2610 punktów), a trzecia Notecianka Pakość (1716 punktów). Drugi z bydgoskich zespołów Zawisza plasuje się na trzynastym miejscu w klasyfikacji (311 punktów). Budowlany KS zajmuje ostatnie miejsce (bez punktów, podobnie jak Legia Chełmża, Pogoń Mogilno i lider tabeli - Pomorzanin Toruń). Pełna klasyfikacja dostępna jest TUTAJ.

Najwięcej punktów dla naszego klubu zdobył do tej pory Paweł Michalski, który zagrał 710 minut ligowych. Daje to 1420 punktów, ponieważ jest on wychowankiem, a więc punkty liczone są podwójnie. Punktowali także Bartosz Czyżewski (887 punktów) i Raul Chojnacki (674 punkty, wychowanek). Wkrótce wymóg rozegrania 270 minut spełnią Gabriel Pieczyński, Franciszek Marzec i Grzegorz Adamski i ich punkty zostaną doliczone do wyniku klubu. W trakcie bieżącego sezonu na boisku pojawili się także Kamil Goździkowski i Kamil Serafin. W kadrze meczowej, ale bez minut na boisku znaleźli się: Jakub Marcinkowski, Kacper Skonieczny, Jakub Bloch, Adam Frelichowski, Oskar Chęś, Maciej Sobczyk i Mikołaj Winiecki.

Junior – zawodnik posiadający obywatelstwo polskie, który w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu rozgrywkowego kończy 19. rok życia oraz zawodnik młodszy (urodzeni w roku 2001 i młodsi).

Wychowanek – Junior zarejestrowany w klubie, z przerwami lub nie, przez okres trzech pełnych sezonów lub przez 36 kolejnych miesięcy pomiędzy 12. rokiem życia (lub rozpoczęciem sezonu, podczas którego zawodnik kończył 12 rok życia) i 19. rokiem życia (lub końcem sezonu, podczas którego zawodnik kończył 19. rok życia).