Chemik Moderator wspiera akcję #SzaryEkran!

Co czwarta osoba zmaga się z uzależnieniem od spoglądania na telefon. Aplikacje, filmy, zdjęcia i kolejne nowe treści absorbują tak bardzo, że trudno je zignorować. Z przeprowadzonych badań wynika, że za syndrom FOMO (lęk przed pominięciem) i nawyk ciągłego korzystania ze smartfona odpowiadają atrakcyjne dla mózgu ciepłe kolory aplikacji.

Boże Narodzenie to najbardziej barwny, rodzinny i magiczny czas w całym roku. Dlatego powstała akcja #SzaryEkran, która zachęca, aby na czas świąt wygasić kolory na swoim smartfonie. - Czemu skala szarości? Bo to kolory, które emituje ekran telefonu uzależniają nasz mózg. Niekiedy bardzo bezmyślnie sięgamy po urządzenie, bo receptory potrzebują interakcji z ciepłymi barwami. Naukowcy udowodnili, że zmiana koloru ekranu na szary znacznie zmniejsza nasze zainteresowanie urządzeniem. Sami sprawdziliśmy to na sobie. Efekty były oszałamiające, skłonność do korzystania ze smartfona spadła nawet wśród tych z nas, którzy z telefonem nigdy się nie rozstają - mówią organizatorzy akcji.

Do akcji dołączyli m.in. Zbigniew Boniek, Rafał Sonik, Łukasz Teodorczyk, Cracovia, Wisła Kraków, GKS Tychy czy Stal Rzeszów, a teraz także BKS Chemik. - Boże Narodzenie to ten czas, gdy warto odłożyć telefon, zapomnieć o mediach społecznościowych i przeżyć niezapomniane chwile z naszymi najbliższymi. Dlatego dołączamy do akcji #SzaryEkran i zachęcamy wszystkich sympatyków naszego klubu, aby to właśnie świąteczna atmosfera nadała barw ich życiu w najbliższych dniach – mówi prezes sekcji Dominik Malicki.

Szczegóły, informacje i instrukcje, jak ustawić szary ekran w telefonach z Androidem i iPhone’ach, znajdują się na stronie internetowej szaryekran.pl.