Chemik Moderator wywozi punkt z Jarocina

W sobotnim meczu 14. kolejki III ligi piłkarze Chemika Moderatora zremisowali na wyjeździe z Jarotą Jarocin 1:1.

Chemicy przystąpili zmotywowani do spotkania i szybko zarysowała się ich przewaga. W końcu dało to efekt, gdy w 38. minucie Maciej Kot wyprowadził bydgoszczan na prowadzenie. W II połowie inicjatywa nadal była po stronie zespołu Piotra Gruszki i niewiele brakowało, a udałoby się podwyższyć prowadzenie. Jeden z zawodników Chemika skierował piłkę do siatki, ale sędzia odgwizdał spalonego. Według bydgoszczan decyzja była błędna i nie zmienili oni swojego zdania po zapoznaniu się z materiałem wideo po meczu.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 76. minucie. Jarota wyrównała po strzale Mateusza Molewskiego. Od tego momentu to gospodarze prowadzili grę. Wynik się jednak nie zmienił i drużyny podzieliły się punktami.

Dla Chemika była to pierwsza zdobycz punktowa od początku września. Dzięki temu bydgoszczanie zrównali się punktami z Wdą Świecie. W najbliższy weekend zagrają z Górnikiem Konin. Spotkanie zaplanowano na sobotę, 10 listopada. Początek o godz. 12:00.