Czwartoligowcy na finiszu przedsezonowych przygotowań [RAPORT]

Już za nieco ponad tydzień rozpoczną się rozgrywki IV ligi gr. kujawsko – pomorskiej. Przyjrzeliśmy się, jak wyglądają ostatnie przedsezonowe szlify w szeregach czwartoligowych drużyn.

Aktywny przed sezonem pozostaje Sportis Łochowo, który pochwalił się zakontraktowaniem nowego obrońcy - Kacpra Osińskiego. Nowy nabytek drużyny grał w przeszłości w m.in. Elanie Toruń. Ekipa z gminy Białe Błota rozegrała również kolejny mecz testowy, w którym pokonała Polonię Bydgoszcz 2:0.

Wiele w ostatnich dniach działo się w obozie najbliższego rywala chemików. Piłkarze Zawiszy rozegrali dwa mecze kontrolne, w których to wysoko pokonali Polonię Chodzież (6:1) i ulegli Iskrze Skrzydłowo (1:2). Działacze klubu poinformowali również o wypożyczeniu Patryka Straszewskiego, który rundę jesienną spędzi w KS Brzoza.

Ponadto podopieczni Przemyława Dachtery po pokonaniu 3:2 Sparty Brodnica awansowali do półfinału wojewódzkiego Pucharu Polski. Bohaterem spotkania był nowy nabytek “niebiesko - czarnych” - Kamil Żylski, który ustrzelił hat–tricka. Zwycięstwo Zawiszy zostało okupione urazami Jakuba Wituckiego oraz Wojciecha Mielcarka. W walce o finał Zawisze podejmie Cuiavię Bank Spółdzielczy Inowrocław. Mecz zaplanowany został na najbliższą sobotę, o godzinie 17.

Dobrym rezultatem przed startem rozgrywek mogą się pochwalić również piłkarze Budowlanego KS Bydgoszcz, którzy wysoko pokonali Chełminiankę Chełmno 6:1. W tym spotkaniu trener Zbigniew Sieradzki testował trzech nowych zawodników, a jednemu z nich udało się wpisać na listę strzelców. Budowlany KS rozegra jeszcze jeden sparing, w którym to zmierzy się ze Sportisem Łochowo.

Bardzo wysoką wygraną w meczu towarzyskim z Gromem Ostrowo odniosła Pogoń Mogilno. Podopieczni Damiana Malczewskiego triumfowali aż 8:1. Niestety dla kibiców Pogoni ich piłkarze odpadli z rozgrywek Pucharu Polski po dramatycznej porażce w serii rzutów karnych z Pomorzaninem Toruń.

Nowym transferem może pochwalić się również ekipa Kujawianki Izbica Kujawska. Do drużyny dołączył sprowadzony z Unii Janikowo Mateusz Poczwardowski.