Czy lider zostanie w Toruniu? Zapowiedź 10. kolejki IV ligi

Oprócz domowego spotkania sąsiadów w tabeli, Chemika i Lecha Rypin, o którym szerzej pisaliśmy tutaj, czeka nas w ten weekend jeszcze kilka interesujących spotkań. Z uwagą będziemy spoglądać na przykład do Torunia i Włocławka.

W mieście Kopernika tamtejszy Pomorzanin zagra z bydgoskim BKS-em. Dla gospodarzy stawką spotkania będzie utrzymanie pozycji lidera. Szósty w tabeli BKS z pewnością tanio skóry nie sprzeda i spróbuje ugruntować swoją pozycję w ligowej czołówce. Sobotni mecz przyniesie nam także odpowiedź, czy sensacyjna porażka sprzed tygodnia z Legią Chełmża (2:4 na wyjeździe) była dla Pomorzanina jedynie wypadkiem przy pracy czy może początkiem gorszej serii. Początek sobotniego spotkania o godzinie 15:00.

Z ewentualnego potknięcia aktualnego lidera może skorzystać... Lider Włocławek. Włocławianie w najciekawszym meczu całej 10. kolejki (2. lokata i 19 punktów na koncie) zagrają u siebie z Unią Gniewkowo (3. miejsce z 17 punktami). Pierwszy gwizdek we Włocławku w sobotę o godz. 11:00.

Sporo emocji będzie czekać na kibiców także w meczu ostatniego z przedostatnim zespołem w czwartoligowej tabeli. Piast Złotniki Kujawskie powalczy o pierwsze ligowe punkty z Legią Chełmża. Wygrana z Pomorzaninem Toruń z pewnością pozwoliła graczom Legii mocniej uwierzyć w swoje możliwości i pozwala w nich upatrywać faworyta meczu w Złotnikach Kujawskich. Pierwszy gwizdek w sobotę o godz. 15:00.

Terminarz 10. kolejki:
Lider Włocławek - Unia Gniewkowo, sobota, 5 października, godz. 11:00
Zawisza Bydgoszcz - Pogoń Mogilno, 5 października, godz. 14:00
Kujawianka Izbica Kujawska - Włocłavia Włocławek, 5 października, godz. 14:00
Chemik Moderator Bydgoszcz - Lech Rypin, 5 października, godz. 14:00
Notecianka Pakość- Cuiavia Inowrocław, 5 października, godz. 15:00
Pomorzanin Toruń - BKS Bydgoszcz, 5 października, godz. 15:00
Piast Złotniki Kujawskie - Legia Chełmża, 5 października, godz. 15:00
Orlęta Aleksandrów Kujawski - Sportis Łochowo, 5 października, godz. 15:00
Chełminianka Chełmno - Sparta Brodnica, 5 października, godz. 15:30