Dorian Affeld: Rozumiemy się coraz lepiej

We wtorek  Dorian Affeld został nowym piłkarzem Chemika Moderatora Bydgoszcz.  Tuż po podpisaniu kontraktu porozmawialiśmy z nim o nowym klubie, jego doświadczeniach z poprzednich zespołów, a także o celach na nowy sezon.

Affeld to wychowanek Gwiazdy Bydgoszcz. Jeszcze w czasach juniorskich przeniósł się do Zawiszy. - Gdy grałem tam w juniorach, to Chemik był zawsze naszym największym rywalem, wiec nie sądziłem, że tutaj trafię. Ale chłopacy miło mnie przyjęli i szybko zaaklimatyzowałem się w nowym zespole - mówi Affeld.

W zespole Zawiszy zdążył nawet zadebiutować w I lidze.  W czerwcu 2016 roku zagrał w wyjazdowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Gospodarze wygrali 2:1, choć w końcówce Zawisza wyrównałby, gdyby Szymon Lewicki wykorzystał rzut karny. W tamtym spotkaniu zagrali także Daniel Włosiński oraz były piłkarz Chemika Damian Michalski. - Dla każdego młodego zawodnika dostać szansę pokazania się na takim poziomie rozgrywkowym to niesamowite przeżycie. Mam nadzieje, że jeszcze kiedyś szczęście dopisze i ponownie zagram w I lidze - mówi 19-letni pomocnik.

Z Zawiszy Affeld przeniósł się do Arki Gdynia. W minionym sezonie zdobył cztery bramki w IV lidze. - W Gdyni miałem kilka kontuzji, ale mimo wszystko przez te dwa lata dużo się nauczyłem. Szybko zasmakowałem gry w rozgrywkach seniorskich i liczę, że teraz to zaprocentuje na boiskach III ligi - mówi zawodnik.

Affeld przez kilka tygodni trenował na Glinkach, po czym jego wypożyczenie z Arki zostało sfinalizowane. Szansę do debiutu może dostać już podczas sobotniego meczu z Wdą Świecie. - Dobrze przetrenowaliśmy okres przygotowawczy i, choć jest dużo nowych zawodników, z tygodnia na tydzień coraz lepiej się rozumiemy - wyjaśnia piłkarz. - Chcę pomóc drużynie jak tylko będę mógł i dać z siebie 100% na boisku i poza nim - zapowiada, pytany o cele  na ten sezon.