Dwa spraringi na koniec przygotowań

Piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz rozegrali dwa ostatnie sparingi przed nadchodzącymi rozgrywkami IV ligi. Bydgoszczanie zmierzyli się w sobotę z Mieszkiem Gniezno oraz Unią Solec Kujawski.

Trener Piotr Gruszka zdecydował się w dość niekonwencjonalny sposób zakończyć przygotowania do rozgrywek ligowych. Jego podopieczni rozegrali dwa sparingi z rzędu, dzięki czemu również młodsi zawodnicy mieli okazję przez dłuższy czas zmierzyć się z rywalami.

W pierwszym meczu towarzyskim Chemik zmierzył się z trzecioligowym Mieszkiem Gniezno. Trener Gruszka podjął decyzję, że mecz rozpoczną młodzi wychowankowie drużyny, a po upływie 45 minut na plac gry wejdą seniorzy. Ostatecznie przyjezdni wygrali to spotkanie 3:1, a jedyną bramkę dla Chemika strzelił Gabriel Pieczyński.

Drugi sparing z Unią Solec Kujawski rozpoczęli piłkarze pierwszego zespołu. Gra Chemika wyglądała bardzo dobrze, a V-ligowiec z Solca nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Wynik tego spotkania pięknym strzałem lewą nogą otworzył nowy nabytek Chemika Moderatora – Patryk Perliński. Kolejne trafienie dołożył Maciej Kot i do przerwy gospodarze prowadzili 2:0. W drugiej połowie meczu na boisku pojawili się już najmłodsi zawodnicy bydgoszczan. Dzięki temu Unia przejęła inicjatywę i strzeliła dwa gola, ale ostatecznie dzięki trafieniu Karola Długosza Chemik Moderator zakończył mecz zwycięstwem 3:2.

Mimo że młodzi piłkarze Chemika przegrali drugą połowę 1:2 z zawodnikami z Solca Kujawskiego, to zasłużyli na duże słowa pochwały. Przeciwnicy grali w swoim podstawowym zestawieniu, ale bydgoscy juniorzy dzielnie walczyli o korzystny wynik. Kilkoma świetnymi interwencjami popisał się 15-letni bramkarz – Oskar Klon. Bardzo aktywny był również snajper Chemika Moderatora - Mikołaj Szmelc, który zanotował asystę przy bramce Długosza.

Teraz Chemikowi pozostaje już czekać na pierwszą kolejkę rozgrywek, w której to dojdzie do derbowego pojedynku z Zawiszą Bydgoszcz. Początek spotkania, które odbędzie się na stadionie w sobotę przy ulicy Gdańskiej o godz. 19:46.

Chemik Moderator Bydgoszcz – Mieszko Gniezno 1:3 (0:3)
bramka: Gabriel Pieczyński

Chemik Moderator Bydgoszcz – Unia Solec Kujawski 3:2 (2:0)
bramki: Patryk Perliński, Maciej Kot, Karol Długosz