Eliminacje do Regions Cup 2019 z udziałem zawodników i trenerów Chemika

Od 28 do 30 czerwca zostanie rozegrany w Policach turniej eliminacyjny w ramach UEFA Regions Cup. Wśród zawodników powołanych do reprezentacji Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej są gracze reprezentujący na co dzień Chemika Moderatora Bydgoszcz.

W Policach z reprezentacjami 3 innych województw (zachodniopomorskiego, pomorskiego i wielkopolskiego) zmierzą się m.in.: bramkarz Paweł Laskowski, obrońcy Raul Chojnacki i Beniamin Czajka oraz napastnik Dawid Janicki, a także grający wiosną na wypożyczeniach Gracjan Fabiszewski (bramkarz, wypożyczony do Legii Chełmża) i Gracjan Żeglarski (pomocnik, wypożyczony do BKS-u Bydgoszcz). Warto podkreślić, że pierwszym trenerem drużyny reprezentującej nasze województwo w turnieju w Policach jest szkoleniowiec Chemika, Piotr Gruszka. Trenerem bramkarzy i zarazem asystentem I trenera jest Adam Kopaczewski.

Awans do dalszych gier wywalczy jedynie zwycięzca turnieju eliminacyjnego. Zmagania rozpoczną się już dziś o 17:00. Sobotnie i niedzielne spotkania zostaną rozegrane równolegle o godzinie 11:00.

Poniżej zamieszczamy pełen terminarz gier, które zostaną rozegrane na stadionie w Policach przy ul. Siedleckiego 1:

Piątek, 28 czerwca:

Pomorski ZPN – Zachodniopomorski ZPN, boisko nr 1, godz. 17:00

Wielkopolski ZPN – Kujawsko – Pomorski ZPN, boisko nr 2. godz. 17:00

Sobota, 29 czerwca:

Zachodniopomorski ZPN – Kujawsko - Pomorski ZPN, boisko nr 1, godz. 11:00

Pomorski ZPN - Wielkopolski ZPN, boisko nr 2, godz. 11:00

Niedziela, 30 czerwca:

Wielkopolski ZPN – Zachodniopomorski ZPN, boisko nr 1, godz. 11:00

Kujawsko – Pomorski ZPN – Pomorski ZPN, boisko nr 2, godz. 11:00

Na najlepszy zespół polickiego turnieju czekają zmagania w finale krajowym, gdzie udział wezmą zwycięskie reprezentacje poszczególnych województw wyłonione w innych turniejach eliminacyjnych. Zwycięzca krajowego finału zmierzy się w 2021 roku w rozgrywkach europejskich. Warto podkreślić, że w środę (26 czerwca) w finałach europejskich UEFA Regions Cup 2019 zwyciężyła reprezentacja Dolnego Śląska. W decydującym meczu pokonała 3:2 zespół gospodarzy turnieju finałowego, Bawarię.

Życzymy powodzenia naszych reprezentantom!