Juniorzy starsi zaczynają grę w lidze makroregionalnej

W niedzielę juniorzy starsi Chemika Moderatora Bydgoszcz zmierzą się z Błękitnymi Stargard w pierwszym meczu ligi makroregionalnej.

Jesienią podopieczni Roberta Bednarka okazali się najlepsi w lidze wojewódzkiej - wygrali dwanaście spotkań, dwa zremisowali i ani razu nie przegrali. Pierwsze miejsce w tabeli pozwoliło im awansować do ligi makroregionalnej. - Określiliśmy pewną grupę zawodników, która jest zaangażowana i spełnia obowiązki. Po okresie przygotowawczym jestem zadowolony z podejścia i postępów, jakie robią poszczególni chłopacy - mówi trener Bednarek.

Zimą podopieczni byłego zawodnika Amiki Wronki, Korony Kielce czy Arki Gdynia mierzyli się głównie z drużynami seniorskimi. W ostatni weekend wzmocnieni kilkoma graczami drużyny seniorów pewnie pokonali IV-ligową Polonię Bydgoszcz 3:0.

- Wyniki nie były najważniejszą rzeczą, chociaż trzeba powiedzieć, że były one pozytywne. Rozegraliśmy sparingi z drużynami seniorskimi z różnych klas rozgrywkowych i z Wisłą Płock, czyli zespołem o potencjale ligi, w której zagramy. Na pewno te mecze dużo nam dały i czekamy już na inaugurację - mówi Bednarek.

Rywalami chemików w lidze makroregionalnej będą piłkarze MUKS CWZS, którzy jesienią byli drudzy w województwie, a także Lechia Gdańsk, Bałtyk Koszalin, Warta Poznań, Błękitni Stargard, Polonia Leszno i Chojniczanka Chojnice.

- Chcemy zaprezentować się jak najlepiej i wygrywać mecze. Trudno określić już teraz potencjał poszczególnych drużyn, ale nie ma wątpliwości, że poziom będzie dużo wyższy niż w lidze wojewódzkiej. Podchodzimy do tej rywalizacji pod kątem jak najlepszego przygotowania zawodników do gry w I zespole, więc te mecze na pewno będą doskonałą okazją do tego - mówi Bednarek.

Zespół opiera się na zawodnikach, którzy w ostatnich miesiącach tworzyli drużynę juniorów starszych, ale szansę na występy mają także piłkarze z rocznika 2002. Kilku z nich już w sparingach dostał szansę pokazania się trenerowi Bednarkowi.

W meczu pierwszej kolejki chemicy zagrają na wyjeździe z Błękitnymi Stargard. Początek niedzielnego spotkania zaplanowano na godz. 14:00.

fot. Maciej Adamski