Już w czwartek kolejny mecz. Chemicy zagrają z Orlętami

Już w czwartek piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz rozegrają kolejne spotkanie w rozgrywkach IV ligi. Zmierzą się na wyjeździe z Orlętami Aleksandrów Kujawski.

Piłkarze Piotra Gruszki po zwycięstwach w dwóch ostatnich meczach zajmują piąte miejsce w tabeli z siedmioma punktami na koncie. Orlęta zdobyły tylko oczko mniej, ale plasują się na dopiero trzynastej pozycji. To efekt ścisku, jaki powstał w IV-ligowej tabeli na początku sezonu.

Drużyna z Aleksandrowa Kujawskiego zaczęła sezon od porażki 0:2 na własnym boisku z Pogonią Mogilno, ale potem pokonała 3:1 Kujawiankę w Izbicy Kujawskiej i 1:0 Noteciankę Pakość u siebie. W ostatni weekend przegrała jednak w Chełmnie 2:5.

Wyjazdy chemików do Aleksandrowa Kujawskiego należały w ostatnich latach do najciekawszych. W sezonie 2015/2016 bydgoszczanie po zaciętym meczu wygrali 3:2, a w rozgrywkach 2017/2018 - 4:1, choć do przerwy przegrywali.

Po tym spotkaniu chemicy na dwa dni zrównają się liczbie gier z większością IV-ligowych rywali. Obecnie bowiem, do czasu rozegrania zaległego meczu z Zawiszą, mają rozegrany mecz mniej.

Początek czwartkowego meczu o godz. 18:00.