Kadra na sezon 2020/2021

Już w sobotę piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz rozpoczną zmagania w rozgrywkach IV ligi. Prezentujemy kadrę drużyny na sezon 2020/2021.

Paweł Laskowski
Bramkarz, 1998, 67 meczów, 0 goli
Wychowanek naszego klubu. W zespole seniorów debiutował już jako 16-latek. Od tego czasu wywalczył z nim awanse do IV i III ligi. Poza Chemikiem grał tylko przez jeden rok – w występującej wówczas w III lidze Unii Solec Kujawski.

Igor Gabrych
Bramkarz, 2003
Do naszej Akademii trafił jako 11-latek. Podstawowy bramkarz zespołu rocznika 2003, z którym występował w rozgrywkach CLJ U-15 oraz CLJ U-17.

Oskar Klon
Bramkarz, 2005
Podstawowy golkiper zespołu trampkarzy, który w minionym sezonie wywalczył awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15. W styczniu został powołany na konsultację szkoleniową reprezentacji Polski do lat 15. Jeden z najmłodszych zawodników w kadrze. Regularnie zapraszamy na testy przez czołowe akademie w kraju m.in. Legię Warszawa i Lecha Poznań.

Maksym Adamenko
Obrońca, 1991, 31 meczów, 1 gol
Dołączył do zespołu w styczniu 2019 roku i od tego czasu jest podstawowym obrońcą drużyny. W tym sezonie ma szansę stać się obcokrajowcem z największą liczbą występów w historii klubu, bijąc rekord Andrieja Michalczuka. Grę w zespole łączy z rolą trenera w naszej akademii piłkarskiej.

Raul Chojnacki
Obrońca, 2001, 24 mecze, 2 gole
Wychowanek Akademii Piłkarskiej Chemika Moderatora Bydgoszcz, który jeszcze jako junior ugruntował swoją pozycję w dorosłej drużynie. Tegoroczny maturzysta. Dał się też poznać jako uniwersalny zawodnik. Najczęściej grał na boku obrony, ale trener Gruszka ustawiał go też jako defensywnego pomocnika, a w letnich sparingach – jako stopera.

Adam Kacprzak
Obrońca, 1990, 98 meczów, 8 goli
Wychowanek naszego klubu debiutował w zespole seniorów w 2009 roku. Przez dwa lata był podstawowym zawodnikiem, po czym trafił do Unii Solec Kujawski. W rozwoju jego kariery przeszkodziła poważna kontuzja w 2012 roku. Wrócił do Chemika dwa lata temu. W tym sezonie stanie przed szansą rozegrania 100 meczu ligowego w pierwszej drużynie. Jego brat Michał również grał w Chemiku.

Damian Kochmański
Obrońca, 2004
Wychowanek naszej Akademii, który latem dostał kilka szans w sparingach drużyny seniorów, po czym został włączony do kadry. W poprzednim sezonie występował razem z o rok starszymi kolegami w Centralnej Lidze Juniorów U-17.

Szymon Skorupa
Obrońca, 2003
Podstawowy zawodnik zespołu juniorów młodszych, który w ubiegłym sezonie występował w Centralnej Lidze Juniorów do lat 17. Teraz został włączony do kadry I zespołu.

Igor Weiner
Obrońca, 2003
Kolejny wychowanek naszego klubu włączony do zespołu seniorów przed nowym sezonem. Podobnie jak Skorupa był jesienią podstawowym zawodnikiem zespołu grającego w Centralnej Lidze Juniorów U-17.

Daniel Włosiński
Obrońca, 1997, 113 meczów, 2 gole
Obrońca trafił do Chemika w 2016 roku po zakończeniu wieku juniora. Szybko przebił się składu i od czterech lat jest podstawowym zawodnikiem drużyny. Trudno już wyobrazić sobie linię defensywną bez „Włoska”. Grę łączy z pracą w naszej Akademii Piłkarskiej.

Oskar Chęś
Pomocnik, 2003, 1 mecz
Pierwszy zawodnik z rocznika 2003, który zadebiutował w drużynie seniorów – zagrał pod koniec października w wyjazdowym meczu z Włocłavią, zastępując w końcówce meczu Macieja Kota. Latem środkowy pomocnik dostał kolejne szanse w sparingach, więc jesienią powinien zaliczyć następne występy w drużynie.

Mikołaj Dworczak
Pomocnik, 2004
Jeden z młodszych zawodników w kadrze. W minionym sezonie – podobnie jak Kochmański – grał z o rok starszymi kolegami w CLJ U-17, gdzie był podstawowym zawodnikiem. Do naszego klubu trafił przed rokiem z Akademii Piotra Reissa.

Daniel Katerla
Pomocnik, 1991, 47 meczów, 9 goli
Wychowanek wrócił do naszego klubu przed tym sezonem. Dekadę temu jako nastolatek był ważnym zawodnikiem zespołu, który najpierw awansował do III ligi, a później się w niej utrzymał. W następnych latach grał w II lidze, a także wywalczył jeszcze cztery awanse do III ligi z czterema różnymi klubami.

Oskar Lipkowski
Pomocnik, 2003
Młody pomocnik trafił do naszej Akademii przed rokiem z BKS Bydgoszcz. Za sobą ma pucharowy debiut w drużynie seniorów, w której zagrał w wiosennym meczu z Zawiszą. Na pierwsze spotkanie ligowe wciąż czeka, ale biorąc pod uwagę, że w letnich sparingach trener Gruszka wystawiał go nawet w podstawowym składzie, powinien niedługo dostać okazję.

Szymon Maziarz
Pomocnik, 1982, 139 meczów, 29 goli
Do Chemika trafił w 2015 roku, co czyni go jednym z najstarszych debiutantów w historii klubu. Mimo to rozegrał w zespole grubo ponad 100 meczów i brakuje mu tylko jednego gola, aby na historycznej liście strzelców zrównać się z legendarnym Andriejem Michalczukiem.

Patryk Perliński
Pomocnik, 1999, 2 mecze, 1 gol
Jeden z najmłodszych debiutantów i strzelców gola w historii klubu wrócił do Chemika. W poprzednim sezonie był ważnym piłkarzem Pogoni Mogilno i podobnie powinno być na Glinkach. W sparingach pokazał dobrą dyspozycję strzelecką.

Oskar Rogalski
Pomocnik, 2002
Wychowanek Dębu Potulice był w poprzednim sezonie podstawowym zawodnikiem zespołu juniorów starszych. Teraz został włączony do kadry drużyny seniorów.

Damian Rysiewski
Pomocnik, 1992, 156 meczów, 16 goli
Jeden z symboli klubu w ostatnich latach. Jedyny piłkarz, który był podstawowym zawodnikiem zespołu jeszcze za pierwszej kadencji Piotra Gruszki. Wtedy jako 16-latek zagrał we wszystkich meczach ligowych. Później występował m.in. w Młodej Ekstraklasie w barwach Arki Gdynia i w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Przed rokiem po raz drugi wrócił na Glinki.

Kamil Serafin
Pomocnik, 2002, 3 mecze
Jeden z zawodników z rocznika 2002, którzy zadebiutowali w zespole w ubiegłym sezonie. Do naszej Akademii trafił jako 13-latek. Zagrał również w meczu pucharowym z Wisłą Płock.

Maciej Sobczyk
Pomocnik, 2002
Skrzydłowy został włączony do kadry zespołu już w poprzednim sezonie, ale nie miał okazji do debiutu. W letnich sparingach kilka razy pokazał się z niezłej strony, a w jednym z meczów kontrolnych zdobył hat-tricka.

Mikołaj Winiecki
Pomocnik, 2003
Został włączony do kadry seniorów w trakcie rundy jesiennej poprzedniego sezonu. Był już nawet na ławce rezerwowych, ale ostatecznie nie zadebiutował. W Akademii trenuje również jego brat Mateusz w roczniku 2006.

Grzegorz Adamski
Pomocnik, 2002, 12 meczów, 1 gol
Młody napastnik w minionym sezonie grał w pierwszym zespole dość regularnie. Wiosnę rozpoczął od bramki w meczu pucharowym z Zawiszą, ale nie miał kolejnych okazji do wpisania się na listę strzelców, bo rozgrywki zostały przerwane z powodu pandemii.

Maciej Kot
Napastnik, 1990, 147 meczów, 30 goli
Podobnie jak Rysiewski, jeden z najbardziej zasłużonych dla klubu piłkarzy w ostatnich latach. W październiku minie trzynaście lat od jego debiutu w drużynie seniorów. W minionym sezonie był najlepszym strzelcem drużyny.

Karol Klimek
Napastnik, 2005
Jeden z najmłodszych zawodników w zespole. W minionym sezonie był jednym z bohaterów meczów o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15, gdy w rewanżowym spotkaniu z Żakami Szczecin zdobył gola przewrotką. W letnich sparingach dostał pierwsze okazje do pokazania się w drużynie seniorów.

Gabriel Pieczyński
Napastnik, 2001, 12 meczów, 1 gol
Debiutował w drużynie seniorów jeszcze przed 17. urodzinami, a minionej jesieni zaczął grać regularnie. Może pochwalić się dobrymi warunkami fizycznymi, które wykorzystał m.in. w sparingowym meczu z Mieszkiem Gniezno, gdy zdobył gola po strzale głową.

Mikołaj Szmelc
Napastnik, 2003
Wychowanek klubu regularnie grał w minionym sezonie w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-17. Teraz został włączony do kadry I zespołu. Zagrał w kilku meczach sparingowych.

****

Przybyli: Daniel Katerla (Pomorzanin Toruń), Patryk Perliński (Pogoń Mogilno), Igor Gabrych, Oskar Klon, Damian Kochmański, Igor Weiner, Szymon Skorupa, Mikołaj Dworczak, Oskar Rogalski, Mikołaj Szmelc, Karol Klimek (wszyscy Akademia Piłkarska Chemika Bydgoszcz)

Ubyli: Mariusz Miłek (Sportis Łochowo), Franciszek Marzec (Pomorzanin Toruń), Robert Kawałek (koniec kariery), Paweł Michalski (Mszczonowianka Mszczonów), Adam Frelichowski (Victoria Niemcz Osielsko), Bartosz Czyżewski (Włocłavia Włocławek), Kamil Goździkowski (Iskra Szydłowo), Jakub Marcinkowski (Sparta Złotów)