Komunikat w sprawie wznowienia treningów z 4 maja

W związku z komunikatem otrzymanym z Bydgoskiego Centrum Sportu informujemy, że otwarcie miejskich obiektów sportowych planowane jest na 11 maja. Wtedy też drużyny Akademii Piłkarskiej Chemika Bydgoszcz będą mogły wrócić do treningów w formule zaproponowanej przez władze państwowe.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów otwarcie obiektów sportowych, w tym orlików i boisk piłkarskich, możliwe jest od 4 maja. Decyzja w tym zakresie należy do zarządców obiektów. Zarządcą obiektów Chemika jest od 1 stycznia br. Bydgoskie Centrum Sportu, które w komunikacie wystosowanym do klubu poinformowało o planie otwarcia obiektów od 11 maja, a nie jak wcześniej planowano od 5 maja.

- W zakresie rozpoczęcia treningów jesteśmy w identycznej sytuacji jak wszystkie bydgoskie kluby – czekamy na zielone światło z Bydgoskiego Centrum Sportu - powiedział prezes BKS Chemik Dominik Malicki. - Jako klub jesteśmy gotowi do rozpoczęcia zajęć w nowej formule sześciu zawodników plus trener. W ciągu ostatniego tygodnia przygotowaliśmy plan i procedury treningowe na obecną sytuację – dodał.

Szczegółowe informacje w sprawie wznowienia treningów, godzin zajęć i podziału na grupy od przyszłego tygodnia zawodnicy i rodzice Akademii otrzymają w najbliższych dniach.