Komunikat ws. treningów [15 maja 2020]

W związku z decyzją Bydgoskiego Centrum Sportu informujemy, że możliwość treningów w grupach 22-osobowych na miejskich obiektach nastąpi najwcześniej w czwartek, 21 maja. W związku z powyższym  w okresie 18-20 maja treningi Akademii Piłkarskiej Chemika Bydgoszcz odbywać się będą w formule 6 zawodników plus trener według obowiązującego harmonogramu. Kolejne decyzje będziemy przedstawiać na bieżąco.

Zgodnie z najnowszymi wytycznymi Rady Ministrów zaistniała możliwość rozpoczęcia treningów w grupach 22-osobowych od poniedziałku, 18 maja. Decyzja w zakresie zwiększenia liczebności grup treningowych należy jednak do zarządców obiektów, czyli – w przypadku naszej Akademii - do Bydgoskiego Centrum Sportu.

- Wraz z powrotem do treningów drużynowych wrócimy do długości treningów odpowiednich dla poszczególnych kategorii wiekowych, czyli od 60 do 90 minut zamiast 45 minut. W miarę możliwości będziemy też dodawać kolejne jednostki treningowe, rozpoczynając od najstarszych grup – wyjaśniła dyrektor Akademii Piłkarskiej Chemika Bydgoszcz Piotr Gruszka.

Możliwość treningów w grupach 22-osobowych nastąpi najwcześniej w czwartek, 21 maja. Szczegółowe informacje w sprawie ewentualnej zmiany formuły treningów i godzin zajęć zostaną podane po podjęciu decyzji o dopuszczeniu treningów w powiększonych grupach.