Kto odbija się z dołka? Chemik jedzie do rezerw Pogoni

W niedzielę piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz zagrają z Pogonią II Szczecin w meczu 13. kolejki rozgrywek III ligi.

Obie drużyny zamykają tabelę. Pogoń odniosła dotąd jedno zwycięstwo i z czterema punktami jest osiemnasta, zaś Chemik Moderator, mając na koniec dwa zwycięstwa, jest siedemnasty.

W ostatnich tygodniach obie drużyny mierzyły się z Gwardią Koszalin. Szczecinianie wygrali, a chemicy w ostatni weekend - choć przez większość meczu mieli przewagę - musieli uznać wyższość spadkowicza z II ligi. W tym czasie rezerwy klubu z Ekstraklasy okazały się gorsze od Jaroty Jarocin (0:3).

Piłkarze pierwszej drużyny grają w rezerwach tylko okazajonalnie. Epizody zanotowali Jarosław Fojut, Iker Guarrotxena i Sebastian Kowalczyk. Sześć występów w III lidze ma na swoim koncie Sebastian Rudol.

W sobotę rozegrano już siedem spotkań 13. kolejki. Ważne punkty w walce o utrzymanie zdobyły Bałtyk Koszalin (6:2 z Jarotą) i Górnik Konin (4:0 z Gwardią Koszalin). Dorobku nie powiększyły za to Wda Świecie (1:3 w Kaliszu) i Wierzyca Pelplin (0:3 z Środzie Wielkopolskiej).

Jutrzejszy mecz będzie dla Pogoni II i Chemika idealną okazją na odbicie się od dna i pozostanie w kontakcie z zespołami z miejsc gwarantujących utrzymanie. Przegrany będzie w bardzo trudnej sytuacji. Początek spotkania o godz. 11:00.