Lech II znowu skuteczny po przerwie

Piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz przegrali w niedzielę z Lechem II Poznań 0:4. Podobnie jak w jesiennym spotkaniu tych drużyn, rezerwy Kolejorza były niezwykle skuteczne po przerwie.

W składzie Chemika w porównaniu z poprzednimi meczami doszło do jednej zmiany. Kontuzja wykluczyła z gry Wiktora Osińskiego, a jego miejsce w środku pola zajął dotychczasowy boczny pomocnik Raul Chojnacki. Na jego pozycji zagrał za to Adam Kacprzak.

Jesienią chemicy prowadzili do przerwy z Lechem II 1:0, ale po zmianie stron rezerwy szybko zdobyły trzy bramki. Niedzielne spotkanie nieco przypominało tamten mecz. Przez długi czas chemicy wcale nie byli zespołem zdecydowanie gorszym od lidera tabeli. W pierwszym kwadransie to nawet do nich należała inicjatywa, ale nie przełożyło się to na okazje bramkowe. Z czasem do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Aktywny był zwłaszcza Filip Szymczak, który raz uderzył niecelnie, a innym razem z jego uderzeniem poradził sobie Szymon Więckowicz.

Lechici coraz częściej znajdowali się w polu karnym bydgoszczan, ale na bramki trzeba było zaczekać do II połowy. Już w 48. minucie Vernon De Marco dośrodkował do Eryka Kryga, a ten wyprowadził poznanian na prowadzenie. Po kwadransie Argentyńczyk z hiszpańskim paszportem przeprowadził kolejną akcję lewym skrzydłem, tym razem wspólnie z Jakubem Kamińskim, niefortunnie interweniował Beniamin Czajka i było 0:2. Kilka akcji później swego dopiął Filip Szymczak, pokonując w końcu Więckowicza, zaś na kwadrans przed końcem wynik ustalił De Marco, strzelając czwartego gola dla lechitów.

Chemik po porażce pozostał na 16. miejscu w tabeli. Ma jednak tyle samo punktów co zajmująca bezpieczną piętnastą lokatę Gwardia Koszalin. W następny weekend chemicy podejmą plasującą się w środku tabeli Polonię Środa Wielkopolska. W tym spotkaniu będą musieli radzić sobie bez Maksyma Adamenko, który we Wronkach obejrzał czwartą żółtą kartkę w tym sezonie.

27. kolejka III ligi
Lech II Poznań – Chemik Moderator Bydgoszcz 4:0 (0:0)

bramki: Eryk Kryg 48', Beniamin Czajka 62', Filip Szymczak 66', Vernon De Marco 76'

Lech II: Szymański – Wasielewski, Dudka, Pleśnierowicz (52' Nawrocki), De Marco (81' Pawlicki) – Norkowski, Kryg, Kołodziej (71' Kacper Andrzejewski) – Kaczmarek (64' Kaczmarek), Szymczak, Kamiński.

Chemik: Więckowicz - Włosiński, Adamenko, Czajka, Kacprzak - Maziarz, Chojnacki - Kot (81' Miłek), Mielcarek (59' Janicki), Siekirka (77' Olszewski) - Kawałek (77' Sapa).