Marcel Żyra odpowiedzialny za scouting akademii

Od połowy stycznia br. Marcel Żyra zyskał nowe obowiązki. Trener naszej Akademii zajmie się scoutingiem oraz pozyskiwaniem zawodników do drużyn młodzieżowych.

- Cieszę się z nowego wyzwania. Scouting i pozyskiwanie zawodników to tematy, którymi interesuję się od dawna i w których od dawna poszerzałem swoją wiedzę – nie ukrywa Żyra, który latem rozpoczął pracę w Chemiku jako szkoleniowiec drużyn młodzieżowych.

Wraz z rozwojem klubu wiele obszarów jego funkcjonowania nabiera nowych kształtów, a pozyskiwanie zawodników, to bardzo ważny element nowoczesnej i profesjonalnej Akademii. - Zdajemy sobie sprawę, że rywalizacja na treningach i nowe twarze podnoszą poziom w każdej drużynie. Akademia Chemika ma do zaoferowania niezwykle bogatą ofertę i możliwość indywidualnego rozwoju dla młodego piłkarza, które musimy jedynie pokazać rodzicom i zawodnikom. Już wkrótce poinformujemy o kolejnym bardzo ciekawym projekcie skierowanym do najzdolniejszych wychowanków – dodaje Żyra.

Pomimo krótkiej pracy w nowej roli Żyra ma już na swoim pierwsze sukcesy. Osoby zainteresowane współpracą oraz zawodników chętnych do zaprezentowania swoich umiejętności i poznania oferty klubu zapraszamy do kontaktu: marcel.zyra@chemikbydgoszcz.pl, 661-393-558.