Mariusz Miłek: Chcę być ważną postacią w zespole

Mariusz Miłek został we wtorek nowym piłkarzem Chemika Moderatora Bydgoszcz. Nastoletni pomocnik liczy, że w zespole Piotra Gruszki będzie regularnie grał w III lidze.

Przez ostatnie pół roku 18-latek występował w Śląsku Wrocław. Latem, mimo propozycji pozostania w klubie z Ekstraklasy, zdecydował się na transfer do Chemika. - Chciałem poszukać nowego klubu i trafić do seniorów.  W Chemiku wszyscy pozytywnie mnie przyjęli i czuję się bardzo dobrze - mówi pomocnik, który z drużyną juniorów wrocławskiego klubu doszedł do półfinału mistrzostw Polski. - W Śląsku może nie grałem aż tyle minut, ile bym chciał, ale wspominam ten okres bardzo dobrze.

Jeszcze jako zawodnik UKS SMS Włocławek Miłek został dostrzeżony przez skautów angielskiego Newcastle United. Na pierwsze testy pojechał co prawda z kontuzją, ale i tak otrzymał drugie zaproszenie od trenerów znanego klubu. -  Wtedy już pokazałem się z bardzo dobrej strony. Opinia trenerów o mnie była pozytywna, ale konkurencja w drużynie była  naprawdę bardzo, bardzo duża - wspomina zawodnik, dodając, że doświadczenie nabyte podczas wyjazdów może mu tylko pomóc.

Chemicy zainaugurują sezon już w najbliższą sobotę wyjazdowym meczem z Wdą Świecie. W środę zaś podejmą Kotwicę Kołobrzeg. Miłek nie ukrywa, że liczy na regularną grę w nowym zespole. - Chcę spędzać na boisku jak najwięcej minut i być ważną postacią w zespole - deklaruje 18-latek.