Młodzi piłkarze Chemika wystąpili w reprezentacjach województwa

Reprezentacje województwa roczników 2007 i 2008 rozegrały dwa spotkania, w których zmierzyły się z Podlaskim ZPN. Obie drużyny prowadzone przez trenerów akademii Chemika wygrały swoje spotkania. Na boisku zaprezentowało się czterech młodych graczy naszego klubu.

Piłkarze urodzeni w 2007 wygrali swoje spotkanie 3:1. Już w pierwszej minucie z rzutu karnego bramkę strzelił Aleksander Olszewski (JAcademy). Po wyjściu na prowadzenie, reprezentanci KPZPN oddali inicjatywę swoim rywalom. Ci skrzętnie skorzystali ze swojej szansy i kilka minut później doprowadzili do remisu. Następne trafienia należały już jednak tylko do graczy z naszego regionu. Najpierw po strzale Patryka Molendy piłkę dobił Jakub Sztuka (Dwunastka Włocławek), a wynik meczu na 3:1 ustalił w 62. minucie Maksymilian Błoński (MUKS CWZS Bydgoszcz).

Szkoleniowcem tej reprezentacji jest trener pracujący również w naszej Akademii - Dawid Niezbecki, który na co dzień jest opiekunem trampkarzy naszego klubu. - To był dla nas bardzo ważny mecz, ponieważ pierwsze spotkanie z Pomorskim ZPN przegraliśmy aż 1:6. Jestem bardzo zadowolony z chłopaków, ponieważ widać było, że zaangażowanie i determinacja były naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Przed tym spotkaniem dokonaliśmy kilku roszad w składzie i to zaprocentowało - ocenił szkoleniowiec.

W szeregach reprezentantów rocznika 2007 znalazło się dwóch graczy Chemika Moderatora. Niestety, powołany Kacper Wawrzyniak dzień przed meczem doznał urazu i został zastąpiony przez napastnika Igora Wardalskiego (również zawodnika Chemika). Oprócz Wardalskiego w drużynie znalazł się też bramkarz Oskar Janicki. Obaj zawodnicy na boisko weszli na kilkanaście minut drugiej połowy.

- Zarówno Wardalski, jak i Janicki zaprezentowali się solidnie w końcówce tego meczu. Igor sam wypracował sobie bardzo dogodną sytuację, ale niestety nie udało mu się trafić do siatki. Oskar, podczas około dziesięciu minut na boisku, popisał się dwiema niezłymi interwencjami – podsumował występ swoich podopiecznych trener Niezbecki.

Identycznym rezultatem zakończyło się spotkanie rok młodszych reprezentantów KPZPN oraz Podlaskiego ZPN. Dla zwycięzców bramki strzelali Wojciech Wójcik, Kamil Baj oraz zawodnik Chemika - Oliwier Trojanowski. Lepiej w mecz weszli zawodnicy z naszego regionu. Do przerwy po wykorzystanym przez Wójcika rzucie karnym podopieczni Krzysztofa Szkaradka schodzili z jednobramkową zaliczką. Po przerwie początkowo lepiej prezentowali się gracze z województwa podlaskiego, co zaowocowało bramką wyrównującą. Ostatecznie jednak kolejne dwa gole strzeliła reprezentacja naszego województwa, wygrywając tym samym spotkanie 3:1.

Drużynę poprowadził trener Krzysztof Szkaradek, który w Chemiku pełni funkcję szkoleniowca drużyn młodzików. Oto, co powiedział na temat występu swoich podopiecznych: To był naprawdę bardzo wyrównany mecz. Chłopcy z obydwu drużyn są już na tyle dobrze wyselekcjonowani, że ten poziom jest wysoki. Drużyna z Podlaskiego co prawda przegrała swoje pierwsze spotkanie, ale naprawdę ich gra jest solidna. My mamy bardzo mocny fizycznie zespół i to była nasza przewaga. Pod względem piłkarskim obie drużyny były bardzo zbliżone. Cieszy mnie również fakt, że pomimo tego, iż chłopacy są z różnych klubów, to naprawdę są bardzo zgrani. Ta chemia potem przekłada się na boisko i są tego efekty. Co do chłopaków z Chemika, to oczywiście cieszy bramka i dobry występ Oliwiera Trojanowskiego. Drugi z naszych zawodników - Kuba Wróblewski dostał mniej minut, ale poprawnie wywiązał się ze swoich obowiązków - zakończył Szkaradek.