Najważniejsze wydarzenia 2018 roku

Co wydarzyło się w 2018 roku? Przedstawiamy krótkie podsumowanie najważniejszych wydarzeń kończącego się roku.

1 stycznia – firma Moderator Inwestycje została nowym sponsorem strategicznym sekcji piłki nożnej. Współpraca została zawarta na okres 3 lat. W ramach umowy firma Moderator znalazła się m.in. w nazwie wszystkich drużyn naszego klubu oraz na koszulkach meczowych.

3-10 lutego – Paweł Woźny (rocznik 2005) uczestniczył w zgrupowaniu Zimowej Akademii Młodych Orłów, będącej odpowiednikiem młodzieżowej reprezentacji Polski.

6 i 13 czerwca – finałowy dwumecz Okręgowego Pucharu Polski z Elaną Toruń. Rywale zza miedzy okazali się zbyt silni dla naszej drużyny, wygrywając obydwa mecze (5:2 i 4:0). Torunianie poza wygraną w pucharze awansowali też do II ligi.

9 czerwca – pierwszy zespół na dwie kolejki przed końcem rozgrywek IV ligi zapewnił sobie awans do III ligi. Podopieczni Piotra Gruszki zakończyli sezon z 74 punktami na koncie i o 4 wyprzedzili drugą Kujawiankę Izbica Kujawska.

12 czerwca – Chemik był organizatorem pierwszego Minimundialu Przedszkolaków. W zawodach udział wzięło 7 drużyn z przedszkoli zlokalizowanych w okolicach klubu.

Czerwiec - 12 chłopców trenujących na co dzień w grupach naborowych naszego klubu pomyślnie przeszło Dni Talentu i dostało się do Akademii Młodych Orłów pod egidą Polskiego Związku Piłki Nożnej.

1 lipca – Jakub Piotrowski (rocznik 1997), wychowanek naszego klubu, został transferowany z Pogoni Szczecin do KRC Genk, klubu belgijskiej Ekstraklasy. Popularny „Kaszti” zdążył już zadebiutować w rozgrywkach ligowych i w Lidze Europejskiej. Genk pewnie zmierza po mistrzostwo Belgii.

Lipiec - odbyła się VII edycja Oponeo Wakacji z Chemikiem, największej tego typu inicjatywy w mieście. Przez cały miesiąc w akcji uczestniczyło około 350 dzieci w wieku do 12. roku życia. Nowością tegorocznej edycji były zajęcia z trenerem mentalnym.

11 listopada – juniorzy starsi prowadzeni przez trenera Roberta Bednarka wywalczyli awans do Ligi Makroregionalnej U-19. Drużyna była jesienią bezkonkurencyjna, wygrywając 12 meczów i 2 remisując. Na wiosnę rywalami naszych juniorów starszych będą: Lechia Gdańsk, Chojniczanka Chojnice, Błękitni Stargard, Bałtyk Koszalin, Warta Poznań, Polonia Leszno i MUKS CWZS.

19-23 listopada – Gracjan Gawroński (rocznik 2005) pojechał na zgrupowanie reprezentacji Polski U-13 w Pruszkowie. Selekcjoner Bartłomiej Zalewski ocenił pozytywnie umiejętności naszego zawodnika, czego dowodem jest kolejne powołanie, tym razem na Zimową Akademię Młodych Orłów, która odbędzie się w dniach 27 stycznia - 3 lutego w Bydgoszczy.

29 listopada – nowym prezesem sekcji piłki nożnej został Dominik Malicki. Zastąpił na tym stanowisku Michała Sztybla, który ustąpił ze stanowiska 16 listopada.