Niedzielne granie Chemika Moderatora. Bydgoszczanie jadą do Wielkopolski

W niedzielę piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz zagrają w Środzie Wielkopolskiej w meczu 11. kolejki III ligi. Ich rywalem będzie  miejscowa Polonia.

Drużyna Piotra Gruszki od początku września czeka na zwycięstwo. Za sobą ma już mecze z wszystkimi zespołami plasującymi się obecnie w pierwszej ósemce tabeli. Teraz przyjdzie jej zagrać z Polonią Środa Wielkopolska zajmującą dziewiątą lokatę. 

- To jest dobry zespół i myślę, że aktualna pozycja jest poniżej ich oczekiwań - mówi trener Gruszka, przypominając, że w składzie najbliższego rywala jego podopiecznych jest kilku znanych zawodników. W Polonii grają byli piłkarze Lecha Poznań - Jakub Wilk i panamczyk Luis Henriquez. Trener polonistów może też korzystać z ogranych na III-ligowych boiskach Krzysztofa Bartoszaka i Igora Jurgi. - Na pewno nie będzie to łatwy mecz dla nas - mówi Gruszka.

W poprzedni weekend średzki zespół wygrał z Pogonią II Szczecin 1:0. Chemicy także grali z rezerwami, ale Lecha Poznań i przegrali 1:3. Do niedzielnego meczu bydgoszczanie przystąpią w pełnym składzie. Możliwe, że w kadrze pojawi się jeden nowy zawodnik. Decyzja na ten temat zapadnie w sobotę.

Sędziną spotkania będzie Ewa Augustyn z Gdańska. Początek o godz. 15:00.