Nowi zawodnicy na treningach I zespołu

W poniedziałek I zespół rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej w IV lidze. Do drużyny dołączyli kolejni młodzi zawodnicy.

Już w rundzie jesiennej w 26-osobowej kadrze zespołu seniorów znalazło się 15 zawodników w wieku juniorskim. Jednocześnie aż 23 z 26 zawodników całej kadry miało za sobą występy w drużynach młodzieżowych akademii Chemika.

W rundzie jesiennej w zespole seniorów zadebiutowali: Igor Gabrych, Oskar Klon, Mikołaj Winiecki, Oskar Lipkowski, Maciej Sobczyk, Wojciech Skiba oraz w rozgrywkach pucharowych Szymon Skorupa. Ponadto, w kadrze meczowej po raz pierwszy znaleźli się Damian Kochmański, Mikołaj Dworczak, Jan Rogowski i Mikołaj Szmelc.

Wraz z rozpoczęciem okresu przygotowawczego do drużyny dołączyli kolejni młodzi zawodnicy wyróżniający się w rozgrywkach juniorskich. Są to: Konrad Klatecki, Jakub Czesiński i Marcel Strzyżewski. Wszyscy pochodzą z rocznika 2005, który na co dzień występuje w rozgrywkach I ligi B2, a takze wspomagają zespół rocznika 2004 w rozgrywkach I ligi B1. Trenerem obu drużyn jest Szymon Maziarz, a jego asystentami Mikołaj Wilczarski (2004) i Wiktor Osiński (2005).

Na pierwszych styczniowych treningach Piotr Gruszka miał do dyspozycji ok. 25 zawodników. W sobotę jego zespół rozegra pierwszy sparing - rywalem będzie Sokół Kleczew.