Odbudować się po przerwie

Po tygodniu pauzy do walki o ligowe punkty powrócą piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz. Tym razem podopieczni Piotra Gruszki podejmą Spartę Brodnicę. Początek spotkania o godzinie 14:00.

Cztery punkty w czterech meczach – oto ligowy dorobek piłkarzy Chemika Moderatora w ostatnich, zdecydowanie niezbyt udanych tygodniach. Zwłaszcza porażkę przed własną publicznością z Chełminianką trudno było usprawiedliwiać.

Po tym kiepskim domowym występie, chemicy mieli tydzień przerwy od ligowego grania, co z pewnością może mieć pozytywny wpływ na naszych piłkarzy. W międzyczasie rozegrany został również mecz pucharowy, w którym to bydgoszczanie bez problemów pokonali Cuiavię Inowrocław 4:0. Miejmy nadzieje, że te kilka dni przerwy oraz pewne zwycięstwo w pucharze pozwolą Chemikowi powrócić do niezłej dyspozycji z początku sezonu.

Sobotnim przeciwnikiem naszego zespołu będzie zajmująca aktualnie trzynastą pozycję w ligowej tabeli Sparta Brodnica. Spartanie to bardzo niewygodny przeciwnik, który pomimo dość niskiej pozycji w tabeli pokazał już kilkukrotnie w tym sezonie, że potrafi napsuć sporo krwi faworytom. Wygrana nad BKS-em czy remis z Liderem Włocławek udowadniają, że dziewiąty w tabeli Chemik będzie musiał w sobotę wyjść na boisko bardzo skoncentrowany.

Spore kłopoty drużyna z Brodnicy ma po atakowanej stronie boiska. Zaledwie jedenaście strzelonych bramek daje nadzieję na to, iż defensywa bydgoskiego zespołu poradzi sobie z atakami brodnickich zawodników. Ważne jednak jest to, aby Chemik Moderator od początku tego spotkania nie oglądał się na przeciwników i narzucił rywalom swój styl gry. Pierwsze trzy domowe spotkania w tym sezonie pokazały, że piłkarze z Glinek zdecydowanie potrafią to robić i miejmy nadzieję, że te ostatnie problemy zostały już zażegnane.

Obie drużyny w ubiegłym sezonie zmierzyły się ze sobą raz. Wtedy Chemik także był w lekkim dołku, ale wygrał w Brodnicy 2:1 i w kolejnych tygodniach notował dobre wyniki. Czy i tym razem historia będzie podobna? Tego dowiemy się już niebawem. Zapraszamy na stadion przy ul. Glinki 79.