Ostatni mecz u siebie. Chemik Moderator podejmie Wierzycę

W sobotę piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz rozegrają ostatni w tym sezonie mecz ligowy na własnym boisku. Podejmą na Glinkach Wierzycę Pelplin.

Obie drużyny żegnają się z rozgrywkami III ligi. O ile chemicy przez niemal całą rundę wiosenną walczyli o utrzymanie, tak drużyna z województwa pomorskiego już dawno przestała marzyć o zachowaniu ligowego bytu. W całym sezonie wygrała tylko trzy mecze i ma na swoim koncie 14 punktów - niemal dwa razy mniej niż bydgoszczanie.

Ta różnica mogła być mniejsza, bo jesienią Wierzyca pokonała chemików 2:1. Szybko okazało się jednak, że w drużynie z Pelplina pod innym nazwiskiem wystąpił zawodnik, który powinien pauzować za kartki, w związku z czym orzeczono walkower na korzyść bydgoszczan.

Chemicy mają na swoim koncie dwie kolejne wygrane. To dobry prognostyk nie tylko przed ostatnimi meczami ligowymi, ale też przed czekającym ich finałem Okręgowego Pucharu Polski. W środę, 12 czerwca, zagrają na własnym boisku z Unią Gniewkowo. Początek meczu o wyjątkowej porze - 19:49. Rewanż tydzień później w Gniewkowie.

Spotkanie z Wierzycą rozpocznie się o standardowej w tej rundzie godz. 16:00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!