Pierwszy zespół rozpoczyna rundę

Już w sobotę piłkarze Chemika Moderatora rozpoczną rundę wiosenną w IV lidze. Bydgoszczanie zagrają z Wdą Świecie.

Za piłkarzami Chemika dość spokojna zima. W czasie okresu przygotowawczego w zespole doszło tylko do kosmetycznych zmian - szansę sprawdzenia się w dorosłej drużynie otrzymali kolejni juniorzy, a rzutem na taśmę do kadry dołączył Franciszek Marzec, który został na pół roku wypożyczony z Pomorzanina Serock. Jest to dla niego powrót do naszego klubu.

We Wdzie zmian było nieco więcej. Do najważniejszej doszło na pozycji bramkarza - Sebastian Szabłowski przeszedł do Olimpii Grudziądz, a w zamian pozyskano z Kotwicy Kołobrzeg Bartosza Piotrowskiego. 24-letni brat Jakuba także występował w zespołach młodzieżowych naszego klubu. Do Wdy trafili również skrzydłowy Miłosz Waszczuk oraz obrońca Daniel Widz. Do najważniejszej roszady doszło jednak na ławce trenerskiej - Dariusza Jackiewicza zastąpił Mariusz Gralak, który w ostatnich latach dość często rywalizował z naszym zespołem jako trener Wisły Nowe.

Wda ma już tylko iluzoryczne szanse na awans do grupy mistrzowskiej jednak piłkarze Chemika nie mogą zlekceważyć rywali, którzy obecnie plasują się na 12. miejscu w tabeli. Chemik jest szósty. Początek sobotniego meczu w Świeciu zaplanowano na godz. 13;00.