Piotr Gruszka: Czas działa na korzyść tego zespołu

W sobotę piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz pokonali Pogoń Mogilno 2:1. O ocenę spotkania poprosiliśmy trenera zespołu Piotra Gruszkę.

- Wiedzieliśmy, że to będzie trudny mecz i to się potwierdziło. Pogoń to dobry zespół, który ma doświadczonych zawodników. Mecz był bardzo wyrównany i miał różne fazy. Pogoń miała z dwie-trzy sytuacje w I połowie, my mogliśmy podwyższyć w końcówce. Cieszy nas to zwycięstwo - przyznaje Gruszka.

Po 14. kolejkach jego podopieczni zajmują czwarte miejsce w tabeli. Jeszcze niedawno plasowali się kilka pozycji niżej, ale cztery kolejne zwycięstwa - ze Spartą Brodnica, Cuiavią Inowrocław, Włocłavią i teraz Pogonią Mogilno - pozwoliły ugruntować swoją pozycję w czołówce tabeli.

- Mecz z Pogonią był zdecydowanie najbardziej wyrównany z tych czterech. Od początku mówiłem, że czas pracuje na korzyść tych młodych chłopaków. W pierwszych meczach brakowało spokoju i zimnej krwi. Teraz to się pojawia i gra wygląda lepiej - mówi Gruszka.

W następnym meczu piłkarze Chemika Moderatora zagrają na wyjeździe z Kujawianką Izbica Kujawska. Spotkanie zaplanowane na 11 listopada rozpocznie się o godz. 12:00.