Piotr Gruszka: Obraliśmy dobry kierunek i będziemy kontynuować naszą filozofię

Piotr Gruszka: Obraliśmy dobry kierunek i będziemy kontynuować naszą filozofię

Akademia piłkarska Chemika Moderatora Bydgoszcz otrzymała złoty certyfikat potwierdzający najwyższą jakość szkolenia. Z dyrektorem akademii Piotrem Gruszką porozmawialiśmy o procesie certyfikacji, rundzie jesiennej w wykonaniu akademii oraz młodych piłkarzach w zespole seniorów.

- Co oznacza dla naszego klubu przyznanie złotego certyfikatu PZPN?
- To na pewno duży prestiż dla nas, że jesteśmy jedną z zaledwie pięciu szkółek w regionie, które otrzymały złoty certyfikat. To też potwierdzenie, że dwa lata temu, zakładając akademię, obraliśmy dobry kierunek. To też informacja dla rodziców, że pracujemy zgodnie z wytycznymi Polskiego Związku Piłki Nożnej i nasza praca jest klasyfikowana na najwyższym poziomie.

- Co było oceniane na etapie weryfikacji wniosków?
- Branych pod uwagę było kilka punktów. Oceniano m.in. liczbę zgłoszonych zawodników i zespołów, wykształcenie trenerów pracujących w klubie oraz autorski program szkolenia, który należało przygotować. Wszystkie kryteria spełnialiśmy w pierwszym terminie.

- Jak pan oceni zakończoną już rundę jesienną w wykonaniu zespołów akademii?
- Nie była to zła runda dla naszych zespołów. Oczywiście, nie wszystkie założenia udało się zrealizować, ale bardzo cieszy nas awans trampkarzy do Centralnej Ligi Juniorów U-15. Mamy też nadzieję, że zespół juniora młodszego, który z każdym kolejnym meczem grał jesienią coraz lepiej, za pół roku wróci do CLJ.

- Zawodnicy wychowani w naszej akademii mają trafiać do seniorskiej piłki. Jak jesienią poradzili sobie ci młodzi gracze, którzy latem zostali dołączeni do dorosłej drużyny?
- Początek był dla nich trudny, ale tak jak już mówiłem, czas pracuje na ich korzyść i po zimie powinno być jeszcze lepiej. Dużą zaletą naszego zespołu jest na pewno kilku doświadczonych zawodników, od których młodzi mogą się uczyć i łatwiej wchodzą do drużyny. Na pewno będziemy kontynuować taką filozofię. Treningi wznowimy 8 stycznia i pojawią się na nich następni zawodnicy - z roczników 2003, 2004, a myślę, że nawet z 2005.

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości