Piotr Gruszka trenerem Chojniczanki Chojnice

Piotr Gruszka nie będzie wiosną prowadził piłkarzy Chemika Bydgoszcz. Nasz szkoleniowiec został trenerem Chojniczanki Chojnice.

Piotr Gruszka był trenerem Chemika w latach 2003-2009 oraz 2014-2016. W tym czasie poprowadził zespół w 245 meczach ligowych i zanotował w nich 112 zwycięstw, 52 remisy i 81 porażek. Prowadzeni przez niego piłkarze Chemika wywalczyli awanse do IV i III ligi oraz trzy razy grali w finale Okręgowego Pucharu Polski. W niedawno zakończonej rundzie jesiennej III ligi zajęli 12 miejsce.

W kontrakcie Piotra Gruszki z Chemikiem zapisana była możliwość rozwiązania umowy w przypadku oferty z wyższych lig. W związku z propozycją prowadzenia zespołu z Chojnic nasz klub zgodził się aktywować klauzulę i w sobotę trener podpisał kontrakt z Chojniczanką.

Po 19. kolejkach piłkarze z Chojnic prowadzą w tabeli I ligi z jednym punktem przewagi nad GKS-em Katowice i trzema nad Zagłębiem Sosnowiec. Piotrowi Gruszce dziękujemy za pracę w Chemiku i życzymy awansu do Ekstraklasy. Powodzenia Trenerze!

Nazwisko nowego trenera zespołu seniorów zostanie podane w osobnym komunikacie.