Piotr Gruszka z nowym kontraktem

Z przyjemnością informujemy, że Piotr Gruszka związał się z naszym klubem nowym, 2-letnim kontraktem. Tym samym będzie pełnił funkcję trenera pierwszego zespołu i Dyrektora Akademii Piłkarskiej co najmniej do końca czerwca 2021 roku.

- Bardzo się cieszę z zaufania ze strony zarządu. Klub zmienia się z każdym rokiem i chcę być tego częścią. Przed nami jedno z najważniejszych wyzwań ostatnich lat, czyli certyfikacja szkółek piłkarskich PZPN. Celem jest otrzymanie i utrzymanie złotego certyfikatu, co będzie potwierdzać jakość szkolenia w Chemiku. Bardzo ciekawy czas czeka również mocno odmłodzoną, pierwszą drużynę – powiedział trener po podpisaniu nowej umowy.

Gruszka jest związany z Chemikiem od 8. roku życia. Całą karierę zawodniczą jako dziecko i jako senior spędził w naszym klubie. Tutaj stawiał też pierwsze kroki trenerskie. W latach 2009 – 2014 pracował w innych klubach m.in. jako asystent Tomasza Kafarskiego w Lechii Gdańsk. Na Glinki wrócił w lipcu 2014 roku i jest związany z naszym klubem do dzisiaj, z półroczną przerwą na pracę w I-ligowej Chojniczance Chojnice.

Gruszka posiada najwyższe trenerskie uprawnienia na świecie – licencję UEFA PRO. Jest również trenerem edukatorem Polskiego Związku Piłki Nożnej i członkiem Wydziału Szkolenia KPZPN.