Podtrzymać zwycięską serię na Glinkach

Piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz w ramach 9. kolejki rozgrywek IV ligi kujawsko – pomorskiej podejmą Chełminiankę Chełmno. Spotkanie rozpocznie się w sobotę o godzinie 16:00.

Po ośmiu rozegranych meczach podopieczni Piotra Gruszki z czternastoma punktami plasują się na szóstej pozycji w ligowej tabeli. Sytuacja Chemika, choć wciąż niezła, mogłaby być jeszcze lepsza, gdyby nie problemy bydgoszczan na wyjazdach. Zaledwie pięć zdobytych punktów w pięciu meczach jest to wynik, który na pewno pozostawia wiele do życzenia i nie zadowala zarówno kibiców, jak i samych zawodników. W ostatniej kolejce chemicy, pomimo wyraźnej przewagi, zremisowali w Rypinie z tamtejszym Lechem i pozostaje mieć nadzieję, że ta utrata punktów na koniec sezonu nie będzie miała wpływu na pozycję drużyny z Glinek w tabeli.

Na szczęście kłopoty w delegacjach nie przekładają się na grę u siebie. Trzy spotkania, dziewięć punktów, dziewięć strzelonych bramek i tylko jedna stracona – tak prezentuje się dotychczasowy bilans domowych gier bydgoszczan. Ta świetna passa może zostać podtrzymana w sobotnim starciu z Chełminianką.

Drużyna prowadzona przez Patryka Zarosę na tę chwilę z siedmioma “oczkami” znajduję się tuż nad strefą spadkową. Chełminianka zaliczyła w tym sezonie bardzo bolesny falstart. Zaledwie jeden punkt zdobyty w sześciu meczach, sprawił, że sytuacja ekipy z Chełmna prezentowała się bardzo nieciekawie. Problemy ze strzelaniem bramek i dziurawa obrona nie pozwoliły piłkarzom z Chełmna na nawiązanie równorzędnej walki z takimi drużynami jak Lider Włocławek czy Zawisza Bydgoszcz.

Jednakże w ostatnich dwóch spotkaniach w szeregach dwunastej drużyny poprzedniego sezonu coś ewidentnie drgnęło. Pewne zwycięstwa 4:0 z Orlętami Aleksandrów Kujawski oraz 5:1 ze Startem Pruszcz pokazują, że Chełminianka w piłkę grać potrafi, a faworyci z Bydgoszczy muszą przystąpić do tego spotkania bardzo skoncentrowani.

Kluczem do zainkasowania trzech punktów będzie pomysłowa i zespołowa piłka, którą Chemik przynajmniej w meczach u siebie prezentuje od początku sezonu. Jak pokazały inne drużyny z topu tabeli, gdy na Chełminiankę ma się konkretny pomysł i gra się konsekwentnie i zdyscyplinowanie to wywarta na piłkarzach z Chełmna presja przynosi oczekiwane skutki.

Po wpadce w Rypinie piłkarzom Chemika bardzo przydałyby się seria kilku zwycięstw z rzędu, aby umocnić swoją pozycję w czołówce tabeli i ustabilizować równą, wysoką formę.

Autor: Mikołaj Wiśniowski