Pomorzanin umacnia się na czele. Podsumowanie 6. kolejki IV ligi

W weekend rozegrano mecze 6. kolejki IV ligi.

Już w środę rozegrano pierwsze spotkanie 6. kolejki. Lider Włocławek wygrał w Złotnikach Kujawskich z Piastem 2:1 i zdobył cenne trzy punkty, dzięki czemu beniaminek awansował na wysokie czwarte miejsce w tabeli. Po rozegraniu weekendowych meczów jest szósty.

Drugie wyjazdowe zwycięstwo odniosła Sparta Brodnica, która pokonała Włocłavię 4:1. Co prawda to gospodarze objęli prowadzenie w 49. minucie, ale Sparta szybko wyrównała po strzale Adriana Kurala. W ostatnich dwudziestu minutach dołożyła jeszcze trzy gole.

Liderem tabeli pozostaje Pomorzanin Toruń. Podopieczni trenera Osińskiego pewnie wygrali z Orlętami Aleksandrów Kujawski 4:1. Dwa gole w tym spotkaniu zdobył Łukasz Witucki. Punkty, i to boleśnie, straciła Unia Gniewkowo. Tegoroczny finalista Okręgowego Pucharu Polski przegrał w Chełmnie aż 2:6. Po dwie bramki zdobyli Oskar Andrzejewski i Piotr Kaczkowski. Unia prowadziła do przerwy 2:1, ale po zmianie stron gospodarze okazali się bezlitośni.

W pojedynku dwóch nierównych drużyn Kujawianka pokonała BKS 1:0. W ten sposób obie te drużyny mają na swoim koncie po dwa zwycięstwa, dwa remisy i dwie porażki. Drugi z bydgoskich zespołów, Zawisza, pokonał Cuiavię 2:0.

W pojedynku na dole tabeli Notecianka Pakośc pokonała Legię Chełmża aż 4:0. Do siatki trafiali Bartłomiej Delekta, Marcin Słowiński, Fabian Sudoł oraz Dominik Kowalski.

W niedzielę ważne trzy punkty zdobył Sportis Łochowo, pokonując chemików 2:0. Kolejny remis zanotowała Pogoń Mogilno, która podzieliła się punktami z Lechem Rypin.

Mecze 6. kolejki
Piast Złotniki Kuj. - Lider Włocławek 1:2
Włocłavia Włocławek - Sparta Brodnica 1:4
Pomorzanin Toruń - Orlęta Aleksandrów 4:1
Zawisza Bydgoszcz - Cuiavia Inowrocław 2:0
Kujawianka Izbica Kuj. - BKS Bydgoszcz 1:0
Notecianka Pakość - Legia Chełmża 4:0
Chełminianka Chełmno - Unia Gniewkowo 6:2
Pogoń Mogilno - Lech Rypin 2:2
Chemik Moderator - Sportis Łochowo 0:2