Przestrzegajmy zaleceń i zostańmy w domach

Przerwa w zajęciach szkolnych i rozgrywkach piłkarskich nie oznacza wakacji. Przed nami bardzo ważny czas, w którym musimy wykazać się rozsądkiem, o co apelują przedstawiciele naszego klubu.

Dominik Malicki, prezes sekcji piłki nożnej: Obecna sytuacja wymusza na wszystkich podejmowanie szybkich i bezprecedensowych decyzji. Nie ma co ukrywać, że to trudny czas, kiedy piłka nożna musi zejść na dalszy plan. Najważniejsze jest obecnie zdrowie, dlatego jako klub zachęcamy do bezwzględnego przestrzegania zaleceń odpowiednich służb w związku z pandemią.

Piotr Gruszka, trener drużyny seniorów i dyrektor akademii piłkarskiej: W naszej opinii działania podjęte przez PZPN i KPZPN są jedynymi słusznymi. Dla zawodników, trenerów i całej Akademii jest to trudny czas, ale musimy go przetrwać. Ważne, aby mieć świadomość, że nie jest to okres dodatkowych ferii, a czas, kiedy musimy być skupieni na wspólnym celu, aby jak najszybciej wrócić do normalnego życia. Zawodnicy pierwszej drużyny i drużyn młodzieżowych występujących w rozgrywkach ligowych otrzymali od trenerów wytyczne, co mogą robić indywidualnie, aby utrzymać odpowiednią formę.

Oskar Chęś, piłkarz drużyn seniorów i juniorów młodszych: Nagła decyzja o zawieszeniu treningów jest dla nas bardzo przykrą sytuacją. Musimy ją jednak zrozumieć i potraktować jako kolejną lekcję. W tym miejscu chcę zaapelować do wszystkich kolegów z Akademii, aby przestrzegali zaleceń i zostali w domach. Dzięki temu szybciej wrócimy na boisko, czyli tam gdzie wielu z nas czuje się najlepiej.