Rewelacyjny beniaminek przyjeżdża na Glinki

Już w niedzielę piłkarze Chemika Moderatora zmierzą się na własnym boisku ze Sportisem Łochowo. Spotkanie zapowiada się jako jeden z najciekawszych meczów tej kolejki, a może nawet rundy.

Z drużyną z Łochowa Chemik Moderator mierzył się dotychczas jedynie w Okręgowym Pucharze Polski (dwa zwycięstwa), gdy drużyna z podbydgoskiej miejscowości występowała w rozgrywkach jeszcze jako KS Łochowo. Po tym, jak w działania klubu zaangażował się Marcin Krzywicki, drużynie nadano nazwę Sportis Social Football Club, a miniony sezon zakończył się awansem do IV ligi.

Po wywalczeniu promocji zespół został znacząco wzmocniony. Do drużyny dołączyli m.in. wieloletni obrońca Chemika Robert Frasz, doświadczony pomocnik Radosław Kanik i utalentowani piłkarze z zagranicy. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Po pięciu kolejkach Sportis zajmuje piąte miejsce w tabeli, mając tyle samo punktów co Chemik. Zespół z Łochowa rozegrał jednak jeden mecz więcej.

Początek niedzielnego meczu o godz. 16:00. Wstęp wolny. W trakcie spotkania sprzedawane będą bilety na środowy mecz z Zawiszą.

fot. Anna Powałowska / Pociąg do Futbolu