Środa w sobotę. Zapowiedź meczu Chemika Moderatora z Polonią Środa Wielkopolska

Najbliższa trzecioligowa sobota dla Chemika stoi pod znakiem kolejnego meczu z zespołem z Wielkopolski. Tym razem na drodze Piotra Gruszki i jego zawodników staną zawodnicy ze Środy Wielkopolskiej. Ostatnimi czasy mierzyliśmy się z tuzami ligowej tabeli: Mieszkiem Gniezno, KKS-em Kalisz i Lechem II Poznań. Jedynie o meczu z poznanianami już chcielibyśmy zapomnieć.

Nasz jutrzejszy przeciwnik to drużyna plasująca się w środku tabeli. Goście ze Środy Wielkopolskiej szczycący się już stuletnią tradycją dawno zapewnili sobie bezpieczny byt w III lidze na kolejny sezon. Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że awans o grę w wyższej klasie rozgrywkowej też im nie grozi. Wyniki osiągane przez podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego pokazują jednak, że przed chemikami zadanie z kategorii tych trudniejszych. W rundzie wiosennej nasi jutrzejsi rywale ponieśli jedynie dwie porażki (z Mieszkiem Gniezno na własnym stadionie i KKS-em Kalisz na wyjeździe) i zremisowali z KP Starogard Gdański i Lechem II Poznań. Pozostałe spotkania zdecydowanie rozstrzygnęli na własną korzyść. Biorąc pod uwagę dokonania z całego sezonu, Polonię można określić jako zespół nieuznający kompromisów, półśrodków. Albo z tarczą, albo na tarczy. Świadczą o tym zaledwie trzy remisy w 27 dotychczas rozegranych kolejkach.

Szukając najjaśniejszych punktów w zespole gości, warto zwrócić uwagę na Jakuba Apolinarskiego i Krzysztofa Bartoszaka, najlepszych strzelców w zespole. Obaj strzelili po 7 bramek w rozgrywkach III ligi. Zaledwie 7 bramek. Paradoksalnie w tym tkwi pewna siła zespołu przyjezdnych. Odpowiedzialność za wyniki i zdobycze bramkowe rozkłada się na całą drużynę. Ważnym ogniwem w zespole z Wielkopolski jest także Jakub Wilk (5 bramek) – zawodnik z ekstraklasową, reprezentacyjną przeszłością. Największe sukcesy święcił rzecz jasna w Lechu Poznań, gdzie dołożył swoją cegiełkę do przejścia trudnej grupy w Pucharze UEFA w sezonie 2008/2009. Mecze z Deportivo La Coruna, Feyenoordem Rotterdam czy CSKA Moskwa na lata jeszcze pozostaną w pamięci nie tylko kibiców Kolejorza. Swoje miejsce w piłkarskim wieku przedemerytalnym w drużynie ze Środy Wielkopolskiej znalazł także Luis Henriquez. Doświadczony Panamczyk wiele zawdzięczający swojej drugiej ojczyźnie to podpora defensywy Polonii.

Kibiców Chemika mogą zmartwić absencje w wyjściowym składzie. Na boisku nie zobaczymy jutro Maksyma Adamenki (zawieszenie) oraz Wiktora Osińskiego. Pomocnik chemików opuści jutrzejsze spotkanie z powodu urazu przeciążeniowymi po ostatnich meczach rozegranych w krótkim odstępie czasowym. Nie bez znaczenia jest także naderwany zimą mięsień czworogłowy uda. Organizm przypomniał, że potrzebuje wytchnienia, nawet jeśli idzie o tak poważną stawkę, o jaką grają chemicy. Sobotnie spotkanie z Polonią Środa Wielkopolska rozpocznie się na stadionie przy ul. Glinki 79 już o godzinie 16:00. Wstęp rzecz jasna bezpłatny. Liczymy na Waszą obecność!