Trener Niezbecki po egzaminie na licencję UEFA A Elite Youth

Trener Niezbecki po egzaminie na licencję UEFA A Elite Youth

Trener Dawid Niezbecki zakończył kurs na licencję UEFA A Elite Youth. Podzielił się z nami wrażeniami z  egzaminu.

Kurs rozpoczął się w czerwcu. Licencja UEFA A Elite Youth to najwyższe w Europie uprawnienie dla szkoleniowców pracujących z młodzieżą. Trenerzy dowiadują się, jak funkcjonują akademie zarówno od strony sportowej, jak i organizacyjnej. W czasie kursu Niezbecki odwiedził FC Porto i Arkę Gdynia.

Egzamin odbył się w pierwszych dniach grudnia. Na początek kursantów poddano sprawdzianowi praktycznemu. Niezbecki musiał przed komisją w składzie Dariusz Pasieka, Dariusz Gęsior i Stefan Majewski przeprowadzić trening na wylosowany temat - "Doskonalenia uderzenia piłki głową". Drugiego dnia odbył się egzamin teoretyczny, podczas którego zadaniem było obronić napisaną wcześniej pracę na temat "Kształtowanie cech motorycznych na przykładzie juniorów w BKS Chemik Bydgoszcz".

- Podczas sprawdzianu praktycznego zostałem oceniony bardzo pozytywnie. Z obroną pracy też nie miałem problemów i zdobyłem uprawnienia - mówi Niezbecki.

Trener prowadził w rundzie jesiennej drużyny trampkarzy. Starszy zespół wywalczył awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15.


 

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości