Udany finisz kaliszan

W sobotnim meczu III ligi piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz przegrali na wyjeździe z KKS-em Kalisz. O zwycięstwie drużyny z Wielkopolski zadecydowała końcówka spotkania

KKS szybko, bo już w 11. minucie, objął prowadzenie, gdy Gracjana Fabiszewskiego pokonał Robert Tunkiewicz. Do przerwy wynik nie zmienił się, ale krótko po niej Szymon Maziarz wyrównał wynik spotkania, dając chemikom nadzieję na zdobycz punktową. Ostatni kwadrans meczu należał jednak do gospodarzy.  Na trzynaście minut przed końcem Hubert Antkowiak przywrócił kaliszanom prowadzenie, a później jeszcze Mateusz Żebrowski ustalił wynik na 3:1.

Po 9. kolejkach chemicy zajmują szesnaste miejsce w tabeli. Za tydzień podejmą Lecha II Poznań.

KKS Kalisz -  Chemik Moderator Bydgoszcz 3:1
bramki: Robert Tunkiewicz 11', Hubert Antkowiak 77', Mateusz Żebrowski 87' - Szymon Maziarz 50'

Chemik Moderator (skład wyjściowy): Fabiszewski - Czajka,  Frasz,  Wieckowski,  Włosiński - Maziarz, Osiński -  Kawałek, Mielcarek, Kot - Prejs.