W środę wicelider, w niedzielę lider. Zapowiedź meczu Chemika Moderatora z Lechem II Poznań

Walka o utrzymanie jest naznaczona wieloma przeszkodami. Na szczęście specjalnością piłkarzy Chemika w ostatnich tygodniach stały się spotkania z ligową czołówką. Wygrane z Radunią Stężyca, Mieszkiem Gniezno, remisy z Sokołem Kleczew i KKS-em Kalisz z pewnością podbudowały naszych piłkarzy. Czas na kolejne wyzwanie!

O naszym najbliższym rywalu można powiedzieć i napisać sporo. Tym bardziej, że to bezpośrednie zaplecze potentata Lotto Ekstraklasy, Lecha Poznań. Zaplecze regularnie dostarczające Kolejorzowi i całej polskiej piłce kolejnych utalentowanych zawodników. Bohaterem jesiennego spotkania Chemika i Lecha II Poznań był Hubert Sobol. Zdobywca hat-tricka na Glinkach obecnie zdobywa doświadczenie w pierwszoligowej Warcie Poznań.W tamtym meczu mogliśmy zobaczyć w akcji także Filipa Marchwińskiego, którego coraz częściej możemy oglądać w pierwszej drużynie. Ostatnio strzelił gola w prestiżowym meczu z Legią Warszawa.

W kontekście niedzielnego meczu warto zwrócić uwagę także na innych zawodników zdobywających szlify w zespole rezerw Lecha. Być może o niektórych z nich usłyszymy także za sprawą ekstraklasowych dokonań, tak jak o Filipie Marchwińskim. Dobre występy w drużynie rezerw zaowocowały włączeniem do kadry pierwszego zespołu Filipa Szymczaka i Krzysztofa Kołodzieja.

Oba zespoły przystąpią do niedzielnego spotkania w odmiennych nastrojach. Poznaniacy spróbują zrehabilitować się za środową porażkę w Szczecinie z drugą drużyną Pogoni 2:3. Natomiast chemicy spróbują pójść za ciosem po remisie 1:1 z wiceliderem tabeli KKS-em Kalisz. Kibicom po strzeleniu wyrównującej bramki w ostatniej akcji meczu zapewne szybciej zabiły serca. Gorąco wierzymy, że wyzwanie czekające na zawodników prowadzonych przez Piotra Gruszkę ich uskrzydli, tak jak ostatnie mecze z zespołami z trzecioligowego topu.

Zmagania poznaniaków i bydgoszczan będzie można obejrzeć już o godzinie 12:00 za pośrednictwem klubowego kanału na YouTube. Zachęcamy do oglądania i trzymania kciuków!