Wda Świecie wycofana z III ligi. Decyzja ws. Jaroty wstrzymana

Wda Świecie wycofała się z III ligi - decyzję klubu potwierdził Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej. Wciąż nie ma oficjalnego potwierdzenie rezygnacji z udziału w rozgrywkach Jaroty Jarocin.

Wda Świecie przedstawiła decyzję o wycofaniu tuż przed końcem roku. W poniedziałek, 7 stycznia Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej zakomunikował, że klub złożył dokumenty potwierdzające rezygnację z udziału w rozgrywkach. Wda po rundzie jesiennej plasowała się na ostatnim miejscu w tabeli i na nim pozostanie już do końca rozgrywek. Wyniki jesiennych meczów (Chemik przegrał ze świeckim zespołem 0:1) zostaną zaliczone do tabeli, zaś spotkania wiosenne będą weryfikowane jako walkowery. Podopieczni Piotra Gruszki mieli zagrać z Wdą w pierwszej wiosennej kolejce, więc rozgrywki rozpoczną tydzień później (16/17 marca) w Kołobrzegu. 

Nadal nie ma informacji odnośnie przyszłości Jaroty Jarocin. Początkowo ZZPN poinformował o wycofaniu drużyny, ale następnie zakomunikował, że na podstawie pisma wniesionego przez klub decyzja została odroczona do 10 stycznia. Jarota zajmuje obecnie 15. miejsce w tabeli. W rundzie jesiennej z Chemikiem zremisowała, a wiosną do meczu tych drużyn miało dojść w środę, 29 maja. 

Jeśli Jarota także wycofa się z III ligi, to wiosną w rozgrywkach zmagać będzie się 16 drużyn. Spadkiem zagrożony będzie jeszcze tylko jeden zespół (obecnie Bałtyk Koszalin), a chemicy zamiast dziewięciu meczów na własnym boisku zagrają siedem. Liczba zespołów, które spadną może się zwiększyć. jeśli z II ligi spadną Błękitni Stargard lub Gryf Wejherowo.