Wyrównany mecz i ważne zwycięstwo

W sobotnim meczu IV ligi piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz wygrali z Pogonią Mogilno i są już na czwartym miejscu w tabeli.

Mecz świetnie rozpoczął się dla chemików. Już w 6. minucie Paweł Michalski najlepiej odnalazł się w polu karnym i uderzył piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego, wyprowadzając bydgoszczan na prowadzenie. Radość nie trwała jednak długo. Już w 12. minucie Jay Jaskólski wyrównał.

Zdobyta bramka dała wiatr w żagle gościom, którzy w kolejnych minutach przeważali. Raz piłka uderzyła w słupek bramki Pawła Laskowskiego, a raz z wybił ją stojący na linii Daniel Włosiński. Chemicy w tym fragmencie nie stwarzali zbyt wielu okazji, ale... wrócili na prowadzenie. Drugi raz do siatki trafił Paweł Michalski, ponownie uderzając głową.

W II połowie klarownych sytuacji było już mniej. Gdy Chemik je sobie stwarzał, brakowało wykończenia. Podobnie w przypadku Pogoni. Dobrą interwencją popisał się też Laskowski, przerzucając piłkę nad poprzeczką po strzale jednego z gości.

Wynik już się nie zmienił i chemicy wygrali 2:1. Było to czwarte z rzędu zwycięstwo podopiecznych Piotra Gruszki, którzy zajmują już czwartą pozycję w tabeli. Za tydzień zagrają na wyjeździe z Kujawianką Izbica Kujawska.

14. kolejka IV ligi
CHEMIK MODERATOR BYDGOSZCZ - POGOŃ MOGILNO 2:1 (2:1)

bramki: Paweł Michalski 6', 36' - Jay Jaskólski 12'

Chemik Moderator: Laskowski - Włosiński, Adamenko, Czyżewski, Kacprzak - Maziarz, Rysiewski - Marzec (72' Chojnacki), Miłek (70' Kawałek), Kot - Michalski.