Zaczynamy sezon!

Już w środę piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz rozegrają pierwszy mecz o stawkę w sezonie 2019/2020. W 2. kolejce IV ligi podejmą Pomorzanina Toruń.

Chemicy powrócą na ligowe boisko nieco później niż większość ligowych rywali. Mecze 1. kolejki odbyły się w miniony weekend, ale spotkanie naszego zespołu z Zawiszą zostało przełożone na 11 września. Ligową inaugurację mają za sobą piłkarze Pomorzanina Toruń, którzy w niedzielę pokonali na własnym boisku Chełminiankę Chełmno 2:1.

Latem w zespole z miasta Kopernika doszło do dużych zmian. Na ławce trenerskiej Dariusza Durdę, który został dyrektorem sportowym klubu, zastąpił Daniel Osiński. Kadrę zawodniczą wzmocnili uznani na regionalnych boiskach: Mateusz Kordyla (Piast Złotniki Kujawskie), Arkadiusz Dryps, Łukasz Witucki (obaj Orlęta Aleksandrów), Adam Kaźmierczak, Masato Hayashi (obaj Mustang Ostaszewo), Mateusz Grudziński (Sparta Brodnica), Bartosz Szprenglewski (Legia Chełmża), Daniel Katerla (KP Starogard Gdański) i Ariel Jastrzembski (Cuiavia Inowrocław).

Zdaniem wielu obserwatorów rozgrywek Pomorzanin może być jednym z kandydatów do awansu. Trener Daniel Osiński przestrzegał jednak przed sezonem przed takim stawianiem sprawy i przypominał, że jego podopieczni najpierw muszą się zgrać.

Do zmian doszło latem także w Chemiku Moderatorze. Trener Piotr Gruszka ma do dyspozycji wielu młodych zawodników, którzy wyróżniali się w ostatnich miesiącach w drużynach juniorów. Teraz będą mieli szansę sprawdzić się w dorosłych rozgrywkach, jednocześnie podpatrując starszych kolegów, którzy już w ostatnich latach stanowili trzon zespołu.

Obie drużyny ostatni raz spotkały się na początku minionej wiosny w rozgrywkach Okręgowego Pucharu Polski. Spotkanie w Toruniu zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Piotra Gruszki 4:2.

Początek środowego spotkania na Glinkach o godz. 18:00. Wstęp wolny.