Zespół kobiet wygrywa w pierwszym meczu!

W sobotę, 4 września o godz. 15:00 piłkarki Chemika Moderatora rozpoczęły pierwszy, historyczny mecz w rozgrywkach ligowych. Spotkanie z Jedynką Aleksandrów Kujawski zakończyło się

Już zimą zawodniczki Chemika Moderatora rywalizowały w II lidze futsalu. Teraz przyszedł czas na zmagania na trawiastym boisku. W meczu 1. kolejki bydgoszczanki mierzyły się na Glinkach z Jedynką Aleksandrów Kujawski.

I połowa przebiegała pod dyktando zawodniczek Chemika, które zdobyły dwie bramki po uderzeniach Mai Warchlewskiej. W 13. minucie wykorzystała ona rzut karny, zaś w 34. minucie podwyższyła prowadzenie strzałem z rzutu wolnego. Dobrą okazję miała tez aktywna na lewym skrzydle Karolina Chruściel, ale po ładnej akcji uderzyła nad bramką.

Po zmianie stron piłkarki z Aleksandrowa wzięły się za odrabianie strat. Przy pierwszej sytuacji świetnie spisała się Kamila Majson, która wybroniła groźny strzał, a następnie dobitkę. W 55. minucie musiała już jednak skapitulować, gdy przyjezdne zdobyły bramkę kontaktową.

W kolejnych minutach bydgoszczanki wróciły do dobrej gry z I połowy i oddały kilka strzałów na bramkę rywalek. Te jednak były skuteczniejsze i strzałem z rzutu wolnego w 72. minucie wyrównały. W ostatnim kwadransie podopieczne trenera Damiana Stodolnego miały jeszcze dwie świetne okazje do powrotu na prowadzenie, ale długo utrzymywał się remis. Dopiero w 83. minucie serię rzutów rożnym zakończyła skutecznym uderzeniem głową Eliza Bryś, ustalając wynik na 3:2.